به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
نماینده مجلس مطرح کرد؛
گلرو گفت: با روند مثبتی که دولت در عرصه سیاست خارجی پیش گرفته است، قطعا تاثیرپذیری اقتصاد کشورمان از تحریم روز به روز کاهش می‌یابد.
کد خبر: ۵۲۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰ - 20May 2022

اقدامات مثبت دولت در سیاست خارجی

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «عباس گلرو» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه تحرکات دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی مثبت است، اظهار داشت: دولت تاکنون هم در زمینه کاهش تنش و عادی‌سازی فضای سیاسی و امنیتی در منطقه و هم در زمینه توسعه روابط اقتصادی چه با همسایگان و چه فراتر از همسایگان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی بیان کرد: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم، کار‌های بسیار خوبی در عرصه سیاست خارجی انجام شده است که بشارت مرحله پساتحریم را می‌دهد. امیدواریم این روند با قدرت طی شود و فرصت‌های اقتصادی و تجاری در منطقه و فرامنطقه به طور دقیق شناسایی شود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این روند مثبتی که دولت در عرصه سیاست خارجی پیش گرفته است، قطعاً تاثیرپذیری اقتصاد کشورمان از تحریم‌ها روز به روز کاهش می‌یابد.

گلرو با بیان اینکه ظرفیت‌های داخلی کشورمان هم بسیار خوب است و باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، گفت: برخی از کشور‌های همسایه و منطقه جایگاه بسیار مهمی دارند که غالباً رابطه خوبی هم با جمهوری اسلامی ایران دارند و باید روز به روز در جهت تحکیم روابط با آنان گام برداریم.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از کشور‌های همسایه ظرفیت‌های خوبی دارند و برخی از این کشورها، بازیگران قابل اعتنایی در عرصه منطقه و حتی بین‌الملل هستند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در تقویت روابط با کشور‌های همسایه باید به نحوی عمل کنیم که آرامش، امنیت و ثبات به منطقه بازگردد و از سوی دیگر توسعه روابط تجاری، اقتصادی و شکوفایی همکاری‌های اقتصادی را شاهد باشیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار