به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
سلطان عمان با صدور فرمانی توافقنامه همکاری دریایی با ایران را که در سال ۲۰۲۰ به امضا رسیده بود، تأیید کرد.
کد خبر: ۵۲۳۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴ - 19May 2022

سلطان عمان، فرمان اجرای توافقنامه دریایی با ایران را صادر کردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، هیثم بن طارق، سلطان عمان فرمانی را مبنی بر تأیید توافقنامه همکاری با ایران در زمینه حمل‌ونقل دریایی که در سال ۲۰۲۰ میان دو کشور به امضا رسیده بود، صادر کرد.

ایران و عمان در فوریه ۲۰۲۰ توافقنامه‌ای را برای توسعه همکاری‌ها در بخش‌های حمل‌ونقل کالا، تجارت دریایی و استفاده متقابل از بندر‌های دو کشور، علاوه بر همکاری تجاری دوجانبه در آب‌های آزاد امضا کرده بودند.

فرمان سلطان عمان برای اجرایی شدن این توافقنامه پس از گفت‌وگو‌های مقامات دو کشور در مسقط برای فعال کردن همکاری‌های دریایی صادر شد، این در حالی است که دو کشور بر ضرورت تقویت همکاری در بخش حمل‌ونقل و ترانزیت منطقه‌ای و بین‌المللی نیز تاکید دارند.

ایران و عمان همچنین توافق کردند تا کمیته مشترکی برای توسعه حمل‌ونقل دریایی بین دو طرف شکل بگیرد.

دو طرف بر پیگیری توافقنامه‌های امضا شده بین دو کشور و قرار گرفتن آن در دستور کار دیدار ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران و سلطان عمان که قرار است طی روز‌های آینده در مسقط برگزار شود، تأیید کردند.

روز دوشنبه هم هیئتی ایرانی متشکل از نمایندگان ۳۰ شرکت بخش خصوصی و نمایندگان سازمان بنادر برای بررسی تقویت همکاری‌های بین دو کشور به عمان سفر کردند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار