به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
کتاب «همراهان جنگ» با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس با حضور معاون مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی رونمایی شد.
کد خبر: ۵۲۳۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲ - 19May 2022

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مشهد، مراسم رونمایی از کتاب «همراهان جنگ»  با موضوع نقش زنان خراسان در دفاع مقدس با حضور «مهری حسینی» معاون مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، «شهرزاد بهادری» نویسنده کتاب و مدیران و مشاوران امور بانوان دستگاه‌ها اجرایی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد

بهادری در خصوص علت نگارش کتاب همراهان جنگ اظهار داشت: با توجه به وسعت جغرافیایی استان خراسان و نقش این استان در دفاع مقدس اما هیچ اقدامی در خصوص انعکاس نقش زنان در این حماسه صورت نگرفته بود.

وی افزود: براساس احساس دینی که نسبت به زنان ایثارگر خراسان و آنانی که در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند انگیزه‌ای شد تا کتاب همراهان جنگ را به رشته تحریر درآورم.

نویسنده کتاب همراهان جنگ خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص نقش‌آفرینی آحاد جامعه در جهاد تبیین، باید نقش مادری، رزمی، امدادگری و پشتیبانی زنان در دفاع مقدس احصا و تبیین شود.

بهادری گفت: جامعه زنان مکلف است برای آشنایی نسل‌های آینده با جایگاه بانوان در دفاع مقدس این نقش مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته و ماحصل آن در قالب‌های مختلف هنری و ادبی به جامعه هدف ارائه شود.

 این نویسنده دفاع مقدس یادآور شد: زنان فداکار دوران دفاع مقدس می‌توانند الگویی ماندگار برای بانوان آینده ایران اسلامی باشند تا زمینه‌‌ساز ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنند.

کتاب «همراهان جنگ» با حمایت اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی به زیور طبع آراسته شده است.

مراسم رونمایی از کتاب «همراهان جنگ» در مشهد برگزار شد

مراسم رونمایی از کتاب «همراهان جنگ» در مشهد برگزار شد

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها