به روز شده در: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۹
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خبر داد؛
جهانبخش گفت: با توجه به نیاز استان برای هر شهرستان یک قرارگاه جهادی ایجاد کردیم، قرارگاه استانی نیز داریم و استان را به چهار پهنه تقسیم کردیم.
کد خبر: ۵۲۳۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹ - 18May 2022

تشکیل قرار گاه جهادی در همه شهرهای لرستان

به گزارش دفاع‌پرس از خرم‌آباد، سرهنگ «احسان جهانبخش» مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عصر امروز در جلسه توجیهی کارگروه‌های تخصصی مجمع جهادگران  لرستان اظهار داشت: بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ تشکیل شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهار داشت: دو هزار و ۵۸۳ گروه جهادی و نزدیک به ۳۰ هزار عضو در بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف  سازماندهی کردیم حتی در  تیپ دو لشکر ۸۴ لرستان  گروه جهادی تشکیل داده شد و با هماهنگی ما به فعالیت‌های مختلف پرداختند و  تجهیزات را در اختیار ما قرار دادند که جای تشکر دارد. 

جهانبخش خاطر نشان کرد: اکنون ۷۰۷ صندوق قرص الحسنه خانگی، مردمی و مستقل داریم. 

وی با اشاره به اینکه امروز ۲۵ میلیارد تومان موجودی این عزیزان است که با توجه به گردش مالی برای اعضا دو برابر موجودی وام گرفتیم، گفت:  نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان هم از سال ۱۴۰۰ تاکنون از اعتبارات دولتی و بنیاد علوی به تعداد بیش از ۲ هزار نفر در سطح استان وام مشاغل خانگی، صنایع  تبدیلی،  کشاورزی و حاشیه شهر دادیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطر نشان کرد:در بودجه ۱۴۰۰ توجه ویژه ای به آب شرب استان شد که  ۴۲۵ میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی و قرارگاه  امام حسن مجتبی (ع) قرار گرفت که پروژه های آب شرب ۳۰۰ روستا را در استان ظرف سی ماه حل می‌کنیم.

وی با اشاره به انجام دیگر فعالیت‌ها خاطر نشان کرد: تهیه و توزیع بسته معیشتی، اهدای جهیزیه، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  توسط گروه‌های جهادی تهیه و توزیع لوازم تحریر، تجلیل از کادر درمان، طبخ غذا نیز انجام شد.

جهانبخش گفت: با توجه به نیاز استان  برای هر شهرستان یک قرارگاه جهادی ایجاد کردیم،قرارگاه استانی نیز داریم و استان را به چهار پهنه تقسیم کردیم.

وی با بیان اینکه ۱۲ کارگروه اصلی در بسیج سازندگی داریم  گفت: کارگروه هنر رسانه و گفتمان سازی، کارگروه عمران و محرومیت‌زدایی، کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی، کارگروه مقابله با آسیب های اجتماعی، کارگروه بهداشت و سلامت، کارگروه پدافند غیر عامل و امداد، کار گروه خواهران، کارگروه فرهنگی و معنویت افزایی، کارگروه کشاورزی دامپروری و عشایری ، کارگروه علمی و آموزش تحصیلی، کارگروه جهاد تبیین ، کارگروه دانش بنیان  و کارگروه تربیت بدنی که اخیران ایجاد شده اهم کارگروه‌های ما است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه نقد سازنده و منصفانه در جهت اصلاح امور واجب شرعی است، افزود: مقام معظم رهبری در این عرصه جهاد تببین را بیان کرده  و فرمان جهاد دادند و افسران این جهاد نیز رسانه‌ها هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها