به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
آیت‌الله‌ علم‌الهدی:
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: گستردگی دامنه تهاجم جریان باطل به جبهه حق در حال حاضر، بی‌سابقه است و همه این فشارها به‌طور خاص بر نهادهایی متمرکز است که بیشترین کارآیی را در عرصه جهاد و خدمت داشته باشند لذا انگیزه‌های انقلابی جمعیت هلال‌احمر و فعالیت‌های مخلصانه اعضای آن خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب است.
کد خبر: ۵۲۳۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۴ - 17May 2022

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در دیدار با «یعقوب سلیمانی» دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور و جمعی از فعالان جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی که به میزبانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شده بود، اظهار داشت: امیدواریم که تحولی شایسته شأن نظام و انقلاب در هلال‌احمر به وجود بیاید زیرا اگرچه این نهاد از ابتدا در خدمت مردم بوده اما در واقع هلال‌احمر جمهوری اسلامی باید فراتر از سیاست‌های کاری و دامنه فعالیتی صلیب سرخ جهانی عمل کند و بیش از آن که انشعابی از آن باشد، خود را ملزم و مقید به جهاد در راه خدمت به خلق و کسب رضای پروردگار بداند.

وی افزود: باید تحول عمیقی در هلال‌احمر به وجود بیاید. ارزش این نهاد خدمت‌گزار این نیست که در رده‌بندی صلیب سرخ جهانی حائز جایگاه برتر باشد بلکه ارزش حقیقی به این است که هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تا چه در خدمت مردم و ناجی آنان در ابتلائات و بحران‌ها باشد و اخلاص مؤمنانه و انگیزه‌های بسیجی را در میان اعضای خود نهادینه کند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه محور همه امور باید بر مدار کسب رضای الهی باشد، خاطرنشان کرد: در هر عرصه‌ای که فعالیت می‌کنیم، پیش از هر موضوع دیگری باید تلاش‌های خود را به سمتی هدایت کنیم که زمینه‌ساز تعجیل در فرج امام زمان (عج) باشد.

علم‌الهدی گفت: متأسفانه در شرایط فعلی، سهم فعالیت هلال‌احمر در عرصه‌های فرهنگی، بسیار کمرنگ است و عمده برنامه‌ریزی‌های موجود بر مبنای فعالیت‌های امدادی متمرکز شده که گسترش برنامه‌ریزی‌های هلال‌احمر برای پوشش زمینه‌های فرهنگی نیز باید در محوریت برنامه تحول این نهاد خدمت‌گزار باشد.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثارگری از جمله ظرفیت‌های فرهنگی جمعیت هلال‌احمر است و اکنون که بخش قابل‌توجهی از اعضای این جمعیت فداکار از میان جوانان این کشور انتخاب شده‌اند و هلال‌احمر پایه و مبنای مردمی دارد، باید از این زیرساخت مردمی به نحوی استفاده شود که امکانات و بودجه‌ها هم در عرصه خدمت‌رسانی درمانی و امدادی و هم در زمینه فرهنگ‌سازی به کار گرفته شود.

علم‌الهدی تصریح کرد: گستردگی دامنه تهاجم جریان باطل به جبهه حق در حال حاضر، از زمان بعثت پیامبر اکرم (ص) تاکنون بی‌سابقه است و همه این فشارها هم به‌طور خاص بر نهادهایی متمرکز است که بیشترین کارآیی را در عرصه جهاد و خدمت داشته باشند لذا انگیزه‌های انقلابی جمعیت هلال‌احمر و فعالیت‌های مخلصانه اعضای آن خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در انتها خطاب به کارکنان هلال‌احمر استان و جوانان داوطلب این جمعیت گفت: سرپرست فعلی جمعیت هلال‌احمر استان هستند، در زمان اوج‌گیری کرونا در استان، بسیج جامعه پزشکی را به‌گونه‌ای مدیریت کرد که خدمات چشمگیری در راستای کمک به مردم انجام داد تا حدی اگر اخلاص و ابتکارات بسیج جامعه پزشکی در آن ایام نبود، اهالی این استان تا به امروز درگیر کرونا بودند لذا هم‌اکنون بر مبنای اعتقادی که در دل دارید و با اخلاصی که در بدنه هیئت مدیریتی این جمعیت وجود دارد، باید همت کرد تا هلال‌احمر در این کشور به‌گونه‌ای سازماندهی شود که در شأن اسلام، انقلاب و این ملت باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار