به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
وزیر امور خارجه:
امیرعبداللهیان گفت: نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و اروپایی رویکرد مناسبی در قبال آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان در افغانستان، یمن و فلسطین اتخاذ کنند.
کد خبر: ۵۲۳۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰ - 17May 2022

سازمان‌های بین‌المللی رویکرد مناسبی در قبال کشتار مردم کشورهای مختلف اتخاذ کنندبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، «اینگرید بروثکوا» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک که برای شرکت در نشست رایزنی‌های سیاسی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواک به تهران سفر کرده بعد از ظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز رضایتمندی از نتایج رایزنی‌های سیاسی میان معاونین دو وزارتخانه، آمادگی کشورمان برای ارتقای و تعمیق همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دوجانبه و نیز در سازمان‌های بین‌المللی را ابراز داشت.

وزیر امور خارجه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصت مناسبی به منظور گفتگو در زمینه‌های جدید تجاری و اقتصادی ذکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات جاری در منطقه، به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با جنگ و آسیب به مردم غیرنظامی اشاره و اظهار کرد: متأسفانه در منطقه ما نیز از جمله در افغانستان، فلسطین و یمن صحنه‌های دلخراش آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان را شاهدیم و لازم است نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و اروپایی رویکرد مناسبی را اتخاذ و توجه بیشتری را در این موضوع صورت دهند.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواک نیز در این دیدار با ابراز خوشوقتی از برگزاری نشست رایزنی‌های سیاسی میان دو کشور بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی فیمابین دو کشور تأکید کرد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها