به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶
عملیات «بیت المقدس۶» با رمز مبارک «یا امیرالمومنین (ع)» در منطقه عمومی «سلیمانیه» عراق برای پاسخ به شرارت‌های دشمن در خلیج فارس و روستا‌های مرزی کشور و با هدف خارج کردن نیرو‌های خودی از تیررس دشمن و اشرار بر سد دوکان به اجرا در آمد.
کد خبر: ۵۲۳۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳ - 18May 2022

مروری بر عملیات «بیت المقدس۶»به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، رزمندگان کشورمان با حمله به عمق خاک عراق، موفق شدند ارتفاعات «اسوس»، «شیخ محمد» و ارتفاعات مهم «۲۲۶۶» و «۲۱۰۰» را آزاد کنند. در این تهاجم، یگان‌هایی از دشمن از جمله سه تیپ منهدم شدند و تلفات و خساراتی بر آن‌ها وارد آمد. با فشار‌ی که نیروهی ایرانی بر مواضع دشمن وارد کردند، مواضع رزمندگان از دید و تیررس خارج و سد و شهر دوکان نیز تحت کنترل آن‌ها درآمد. گفتی است که در مرحله اول این عملیات بیش از هزار و ۳۰۰ تن از نیرو‌های دشمن کشته و زخمی شده و بیش از۳۲۰ تن اسیر شدند.

مرحله دوم این عملیات در تاریخ ۶۷/۲/۲۸ در منطقه عمومی «ماووت» از استان سلیمانیه آغاز شد و رزمندگان نیروی زمینی سپاه در حالی که دشمن از تحرکات آن‌ها آگاه است، مواضع آن‌ها را مورد هجوم قرار دادند و تعداد دیگری از نیرو‌های عراقی را کشته و زخمی کردند. همچنین عده‌ای را از جمله سرهنگ دوم «صلاح احمد حسن»، فرمانده گردان دوم از تیپ ۴۴۸ و چند افسر بلند پایه بعثی را به اسارت درآوردند.

با انجام این مرحله، اهداف عملیات به طور کامل حاصل شد و تلاش دشمن برای باز پس‌گیری مواضع از دست داده بی نتیجه ماند. دشمن در اوج نا امیدی به سلاح شیمیایی متوسل شد که با واکنش پدافند شیمیایی خنثی شد و رزمندگان ایرانی به تثبیت مواضع جدید خود در این منطقه پرداختند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار