به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
«رحمان حسنی» رزمنده‌ای دلیر و شجاع بود که برای ریشه‌کنی دشمنان دین و انسانیت از هیچ تلاشی دریغ نورزید تا این‌که سرانجام هشتم خرداد سال ۱۳۶۱ در روستای «پایگلان» به شهادت رسید.
کد خبر: ۵۲۳۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳ - 19May 2022

مروری بر زندگی شهید «رحمان حسنی»به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کردستان، «رحمان حسنی» سال ۱۳۴۳ متولد شد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در روستای «پایگلان» سپری کرد؛ اما به دلیل نبود امکانات آموزشی و تحصیلی، از کسب علم و دانش بی‌بهره ماند. وی فردی متدین، صادق و نیکوکار بود و با مردم به مهربانی و عطوفت رفتار می‌کرد.

«رحمان» در ایام جوانی، در کنار دیگر اعضای خانواده به امورات کشاورزی و دامداری پرداخت و سپس با لبیک به سنت حسنه پیغمبر اسلام (ص)، با دختری به نام «شب‌بو سبحانی» ازدواج کرد.

پس از پا گرفتن انقلاب اسلامی، گروهک‌های ملحد درصدد تضعیف انقلاب اسلامی بر آمده و دست به آزار و اذیت مردم بی‌گناه زدند تا خوش خدمتی و سرسپردگی خود را به اربابان‌شان به اثبات برسانند، «رحمان» که نمی‌توانست ظلم و ستم آشکار گروهک‌های ضدانقلاب را ببیند و ساکت بنشیند، مردم را علیه آن‌ها تشویق می‌کرد، تا آن‌که ضدانقلاب تصمیم به دستگیری و ترور وی گرفت؛ ولی «رحمان» پی به این نقشه شوم دشمن برد و روستای خود را ترک کرد و به سنندج رفت.

«رحمان حسنی» برای دفاع از مردم بی‌گناه و ستم‌دیده و پوشاندن جامه عمل به آرمان‌های امام راحل (ره)، به خیل بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در عملیات‌های متعددی علیه گروهک ضدانقلاب شرکت کرد و در این راه متحمل سختی‌های فراوانی شد.

وی رزمنده‌ای دلیر و شجاع بود و برای ریشه‌کنی دشمنان دین و انسانیت از هیچ تلاشی دریغ نورزید تا سرانجام در روز هشتم خرداد سال ۱۳۶۱ در درگیری روستای «پایگلان» به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار