به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۷
جنایت‌های ناشی از نفرت علیه سیاه‌پوستان در آمریکا همچنان در حال افزایش است و قربانیان بیشتری می‌گیرد.
کد خبر: ۵۲۲۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰ - 17May 2022

رشد جنایت‎های ناشی از نفرت در آمریکا

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، کشتار نژادپرستانه اخیر در یک فروشگاه شهر «بوفالو»، جدیدترین قسمت از افزایش نگران کننده خشونت علیه آمریکایی‌های آفریقایی تبار است.

به گزارش «نیویورک تایمز»، در سال ۲۰۲۰، سالی که با سه‌گانه شیوع ویروس کرونا، قتل «جورج فلوید» و جنبش عدالت اجتماعی در اعتراض به خشونت پلیس و نژادپرستی برجسته شد؛ اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) افزایش جرایم ناشی از نفرت را که سیاه پوستان را هدف قرار می‎دهد، گزارش کرد.

طبق گزارش «اف بی آی»، حدود ۶۴.۹ درصد از هشت هزار و ۵۲ مورد جنایات ناشی از نفرت در آن سال بر اساس تعصب نژادی، قومیتی یا اجدادی بوده است؛ در این دسته، سیاه پوستان آمریکایی بیش از نیمی از قربانیان را تشکیل می‌دادند.

تعداد جرایم ناشی از تنفر علیه آمریکایی‌های آفریقایی تبار در سال ۲۰۲۰، حدود سه هزار مورد بود که نسبت به حدود دو هزار مورد در سال ۲۰۱۹ افزایش بسیاری داشت.

این افزایش منجر به افزایش ۹.۱ درصدی در جرایم ناشی از نفرت در کل شد.

«اف بی آی»، می‎گوید، در پنج سال قبل از سال ۲۰۱۹، آمریکایی‎های آفریقایی تبار در حدود نیمی از موارد تعصب نژادی، قومیتی یا اجدادی قربانی شدند.

در حالی که آمار ملی جنایات ناشی از نفرت برای سال ۲۰۲۱ هنوز منتشر نشده است، کارشناسان جرایم ناشی از نفرت می‌گویند حمله به سیاه پوستان و مؤسسات آمریکایی متعلق به سیاه پوستان ادامه دارد.

بر اساس گزارش اداره تحقیقات فدرال آمریکا، حدود یک سوم از کالج‌ها و دانشگاه‌های تاریخی سیاه پوستان، عبادتگاه و سایر مؤسسات مذهبی و دانشگاهی این کشور در سال جاری هدف تهدید به بمب‌گذاری قرار گرفتند.

خشونت با انگیزه‌های نژادی دوباره در ماه فوریه ۲۰۲۲ و زمانی که سه مرد سفیدپوست در «جورجیا» به دلیل تعقیب و قتل «احمد آربری»، شهروند سیاه پوست آمریکایی، به دلیل آفریقایی آمریکایی بودن، محکوم شدند، در کانون توجه قرار گرفت.

«اف بی آی» سالانه گزارشی از جنایات ناشی از نفرت منتشر می‌کند، اما سیستم ردیابی فدرال، سازمان‌های پلیس را ملزم به ارسال داده‎ها نمی‌کند و تعداد قابل توجهی از قربانیان ممکن است جرایم جانبدارانه را به پلیس گزارش ندهند.

گزارش نادرست، تصویری نادرست از مقیاس جنایات ناشی از نفرت در سطح ملی ایجاد می‌کند، اما این گزارش همچنان تصویری مفید از روند‌های گسترده ارائه می‌دهد.

گزارش منتشر شده از سوی «اف بی آی» در سال گذشته، بر اساس داده‌های جمع آوری شده در سال ۲۰۲۰ از بیش از ۱۵ هزار سازمان مجری قانون، بالاترین جهش جنایات ناشی از نفرت را در ۱۲ سال گذشته نشان داد؛ اعدادی که عمدتا ناشی از افزایش حوادث علیه سیاه پوستان و آسیایی آمریکایی‌ها بوده است.

داده‌های فدرال نشان می‌دهد که در دهه گذشته، جرایم ناشی از نفرت علیه سیاه پوستان آمریکایی که ۱۲.۱ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند، بسیار بیشتر از موارد گزارش شده علیه هر گروه دیگری از جمله سوگیری‌های مبتنی بر مذهب، قومیت و نژاد قربانیان بوده است.

منبع: میزان

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها