به روز شده در: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۶
کارخانه تو‌لید پهپاد تمام‌ایرانی ابابیل ۲ صبح امروز با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع تاجیکستان در پایتخت این کشور افتتاح شد.
کد خبر: ۵۲۲۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹ - 17May 2022

کارخانه تولید پهپاد «ابابیل ۲» افتتاح شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در راستای تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک دفاعی و نظامی بین دو کشور ایران و تاجیکستان، امروز (سه‌شنبه) کارخانه تولید پهپاد ابابیل ۲ با همت و تلاش متخصصان صنایع دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران و «شیرعلی میرزا» وزیر دفاع و جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه کشور تاجیکستان در شهر «دوشنبه» پایتخت این کشور افتتاح شد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با تلاش متخصصان و دانشمندان متعهد خود و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی توانسته در تمام ابعاد نظامی و دفاعی به‌ویژه هواپیما‌های بدون سرنشین رشد قابل توجهی داشته باشد، گفت: امروز در جایگاهی هستیم که می‌توانیم علاوه بر رفع نیاز‌های داخلی به کشور‌های هم‌پیمان و دوست در جهت افزایش امنیت و صلح پایدار، تجهیزات نظامی صادر کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افتتاح تولید کارخانه ابابیل ۲ در تاجیکستان را نقطه عطفی در همکاری‌های نظامی بین دو کشور عنوان کرد و افزود: ان‌شاءالله در آینده شاهد افزایش همکاری‌ها و تعاملات بیشتر از تمام سطوح دفاعی نظامی بین دو کشور ایران و تاجیکستان خواهیم بود.

در پایان، کلید نمادین افتتاح کارخانه و گواهینامه پایان دوره آموزشی به فرمانده و کارکنان نیروی هوایی تاجیکستان اهداء شد.

در ادامه، سرلشکر باقری در راستای همکاری‌های دوجانبه پیرامون مسائل امنیتی و مرزبانی دوکشور، با سپهبد «سیمومین یتیم‌اف» رئیس کمیته امنیتی دولتی جمهوری تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

تقویت توان دفاعی و نظامی در راستای هم‌افزایی و همکاری هرچه بیشتر در مرز‌های مشترک و همچنین موضوعات و تحولات منطقه و افغانستان از مهم‌ترین محور‌های این گفت‌وگو بود. طرفین بر ادامه تعاملات و رایزنی‌ها و نشست‌های تخصصی پیرامون مسائل منطقه‌ای و فیمابین تاکید کردند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار