به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع):
آیت‌الله «اختری» با اشاره به اینکه جهاد تبیین در مقابل با شبهات یک وظیفه مهم است گفت: امروز در حوزه‌های علمیه مسئولیت تبلیغ داریم و علما و روحانیون باید در مقابل کفر و شرک و نفاق در جبهه‌های مختلف ایستادگی کنند.
کد خبر: ۵۲۱۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶ - 09May 2022

جهاد تبیین در مقابل با شبهات یک وظیفه مهم استبه گزارش دفاع‌پرس از اراک، آیت‌الله «محمدحسن اختری» رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) امروز در دومین اجلاسیه ۱۱۰شهید طلاب و روحانی کنگره شهدای استان مرکزی اظهار داشت: برگزاری این اجلاسیه‌ها و نشست‌ها اقدام خداپسندانه و احکیمانه‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به این اقدام تاکید و سفارش کرده‌اند‌ و باید همواره در جامعه زنده باشد.

اختری افزود: برگزاری این مراسم ها خاطرات تلخ و شیرین و عظمت و غرور و ایثار و گذشت را زنده می کند و نقش کسانی که در امر  جهاد و دفاع مقدس و دین و کشور را بیاد می آورند که چه نقش پررنگ و بزرگی داشتند و چه انسان ها و شخصیت هایی در این امر حضور داشته و ایفای نقش کرده اند‌.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: قضایای مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی اتفاق افتاده که خطر تغییر و تحریف آن راها را تهدید می‌کند برگزاری این مراسم آنها زنده نگه می‌دارد و اجازه نمی‌دهد یک عده افراد غرب‌گرا حقیقت دفاع مقدس را تعریف کنند.

وی یادآور شد: استان مرکزی یک استان ویژه و برخوردار از مواهب الهی است. استان مرکزی پایگاه علمی تشیع و اهل بیت (ع) بوده و بسیاری از مراجع بزرگ تربیت شدگان حوزه های علمیه این استان هستند، مردم استان افتخار دارند که علمای بزرگی از استان پرچمداری اهل بیت را در دست گرفتند. مردم استان مرکزی افتخار دارند که امام خمینی (ره) از این استان برخاسته است و حرکت عظیمی ایجاد کرد که تا دورترین نقاط دنیا اثرگار بوده است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: آیات زیادی در قرآن کریم به شهدا و جایگاه شهدا اختصاص دارد و از والایی این مقام سخن گفته است‌ که باید بازخواخی و در جامعه تبیین شود.

وی یادآور شد: اگر می گوییم هدایت و رهبری از آن مراجع است و باید از فقیه جامع الشرایط تقلید کرد، در میدان نبرد هم این عالمان در خط اول و خط مقدم حرکت می کنند، در حدود ۳۰۰ سال اخیر نیز در همه مبارزات علیه استعمار انگلیس، روس، شوروی و ...در همه جا در خط مقدم علما و مراجع بوده اند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه جهاد تبیین در مقابل با شبهات یک وظیفه مهم است گفت: امروز در حوزه های علمیه مسئولیت تبلیغ داریم و علما و روحانیون باید در مقابل کفر و شرک و نفاق در جبهه های مختلف ایستادگی کنند.

اختری بیان کرد: این ایام، ایام حمله کورکورانه وهابیت تکفیری علیه مقدسات اسلام و امت اسلامی و به ویژه قبور ائمه بقیع (ع) است و یادآور این است همواره باید نسبت به توطئه های دشمنان اسلام و قرآن هوشیار بود.

وی ادامه داد: امروز در برابر مکتب اسلام ناب محمدی در جبهه های مختلف صف کشیده اند و دشمنان ما فقط آمریکا و مشرکان و کفار نیستند بلکه در داخل صفوف مسلمانان اینها علیه مکتب اهل بیت (ع) مبارزه می کنند و الان همه در حال جنگ و مبارزه هستند و امروز در برابر گزوه های متجاهر تکفیری جنگ داریم و این وظیفه به دوش حوزه های علمیه و علما و روحانیت است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار