به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در دیدار با خانواده شهید «عزیزالله کنعانی»:
آیت‌الله «دری نجف‌آبادی» غیرت دینی را مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب خواند و گفت: همان‌گونه که غیرت دینی در طول ۴۳ سال گذشته به عنوان موتور محرکه انقلاب اسلامی عمل کرده است، امروز باید این ارزش در جامعه و خصوصاً در بین جوانان و نوجوانان تقویت شود.
کد خبر: ۵۲۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۶ - 07May 2022
الگوهای موفق و حماسه های انقلاب با جهاد تبیین به نسل جوان منتقل شودبه گزارش دفاع‌پرس از اراک، آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، امروز (شنبه) در دیدار با خانواده معظم روحانی شهید «عزیزالله کنعانی» اظهار داشت: انقلاب اسلامی پس از گذشت ۴۳ سال از حیات با برکت خود در اوج اقتدار و سربلندی قرار دارد و اقتدار روزافزون نظام اسلامی مرهون مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان در عرصه‌های مختلف و صبر و بصیرت خانواده معظم شهداست.

وی افزود: خانواده معظم شهدا با حضور به موقع خود در مقاطع حساس انقلاب و صبر و بصیرتی که داشتند، پرچم‌دار دفاع از ارزش‌های اسلامی و مروج فرهنگ ایثار و شهادت و مسیر شهدا بودند و به‌عنوان الگو‌هایی درخشان و ماندگار برای نسل حوان تبدیل شدند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: تجلیل از خانواده معظم شهدا تجلیل از مسیر شهدا و تجلیل از ارزش‌های اسلامی است و شهدا درس آزادگی، غیرت، بی‌نیازی از بیگانگان و سربلندی می‌دهند.

وی غیرت دینی را مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب خواند و گفت: همان‌گونه که غیرت دینی در طول ۴۳ سال گذشته به عنوان موتور محرکه انقلاب اسلامی عمل کرده است، امروز باید این ارزش در جامعه و خصوصاً در بین جوانان و نوجوانان تقویت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: جهاد تبیین از دیگر ضرورت‌های کشور در گام دوم انقلاب است و با جهاد تبیین باید الگو‌های موفق و حماسه‌های هویت‌ساز به نسل جوان منتقل شود و رویکرد جهاد تبیین باید امیدآفرینی و تبیین دستاورد‌های عظیم انقلاب در حوزه‌های مختلف باشد.

وی با اشاره به برکات برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در جامعه، بیان کرد: به برکت کنگره شهدای استان مرکزی در طول هفت سال گذشته فضای استان معطر به نام شهدا و فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی است و کنگره شهدا در حوزه‌های مختلف الگو‌های موفق ارائه کرده و جریان با اقتدار و مردمی کنگره شهدای استان روز به روز باید تقویت شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: کنگره شهدای استان مرکزی بعد از برنامه‌های موفق در گام اول از اجلاسیه‌های تخصصی تا اقدامات محرومیت‌زدایی و نهضت تولید محتوا، امروز در گام دوم حرکت مطلوبی دارد و ادامه راه و مسیر کنگره از ضرورت‌های مهم است.

وی ادامه داد: دومین اجلاسیه شهدای طلاب و روحانی استان مرکزی، فرصتی مناسب برای بازخوانی و نقش مهم طلاب و جامعه روحانیت در پیروزی‌های دفاع مقدس و مقاطع مختلف انقلاب اسلامی است که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که اجلاسیه‌های گام اول کنگره شهدای استان مرکزی با استقبال بسیار خوب مردم و باشکوه برگزار شدند، در آستانه برگزاری اجلاسیه دوم روحانیت کلیه دستگاه‌ها باید برای باشکوه برگزار کردن آن مشارکت کنند.
انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها