به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خبر داد؛
«محترمی» گفت: آیین کلنگ‌زنی و آغاز به کار پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی در چهار بخش آب‌رسانی شرب، آب‌رسانی کشاورزی، مسکن محرومین و ایجاد راه دسترسی روستایی، در دستور کار قرار گرفته که مجموع اعتبار تأمین‌شده توسط بسیج سازندگی در این پروژه‌ها ۱۲۵ میلیارد تومان است.
کد خبر: ۵۲۰۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸ - 07May 2022
کلنگ زنی ۱۲۵ میلیارد تومان پروژه عمرانی و محرومیت زدایی توسط بسیج سازندگی در استان مرکزیبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اراک، «امید محترمی» مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی، ظهر امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به کلنگ‌زنی و آغاز به کار پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی در این استان، اظهار داشت: در راستای گرامیداشت هفته بسیج سازندگی در سال‌جاری، کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی یکی از برنامه‌های مهم است که در استان مرکزی با توجه به شناسایی‌های انجام‌شده، در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: آیین کلنگ‌زنی و آغاز به کار پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی در چهار بخش آبرسانی شرب، آبرسانی کشاورزی، مسکن محرومین و ایجاد راه دسترسی روستایی، در دستور کار قرار گرفته که مجموع اعتبار تامین‌شده توسط بسیج سازندگی در این پروژه‌ها ۱۲۵ میلیارد تومان است و با اعتبار دستگاه‌های اجرایی این عدد تا ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

محترمی ادامه داد: آبرسانی شرب به ۴۰ روستای دارای تنش آبی با مشارکت آبفای استان مرکزی، اجرای بیش از ۴۵ پروژه آب کشاورزی، ساخت ۱۰۰ مسکن محرومین و ایجاد راه دسترسی روستایی در ۱۰ روستای استان با مشارکت اداره راهداری، از جمله پروژه‌هایی است که در هفته بسیج سازندگی سال‌جاری کلنگ‌زنی می‌شوند.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این پروژه‌ها تا شش‌ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید و مردم و ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی، از منافع و برکات این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

محترمی با اشاره به افزایش ظرفیت‌های بسیج سازندگی استان مرکزی در امر خدمت‌رسانی، بیان کرد: در راستای تقویت امکانات لجستیکی بسیج سازندگی استان مرکزی و کمک به فعالیت‌های گروه‌های جهادی در امر خدمت‌رسانی به مناطق محروم و پشتیبانی از جهادگران و تقویت بنیه آن‌ها، افزایش ظرفیت ماشین‌آلات مهندسی در قالب کامیون، غلتک، لودر، بیل مکانیکی و سایر تجهیزات در دستور کار قرار گرفت که این مهم از هفته بسیج سازندگی شروع و تا سه ماه آینده تکمیل خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین رسالت‌های بسیج سازندگی، عمومی کردن گفتمان جهادی در بین آحاد مردم است که بسیج سازندگی در این راستا برنامه‌ریزی جدی کرده و تشکیل جبهه‌های محرومیت‌زدایی هدف‌گذاری شده و گروه‌های جهادی پیش قراولان و موتور محرک این جبهه‌سازی هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها