به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:
حجت‌الاسلام «شریف‌تبار» گفت: با همه ایران هراسی و اسلام هراسی دشمنان، ایران اسلامی محور مقاومت است و می‌تواند حس بیداری اسلامی را در دنیای اسلام زنده نگه دارد.
کد خبر: ۵۲۰۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷ - 01May 2022

ایران اسلامی محور مقاومت استبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، حجت‌الاسلام «محمد مهدی شریف‌تبار» مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران امروز در گردهمایی قرآنیان شهرستان نور که با حضور مسئولان شهرستان نور، مربیان، اساتید و فعالین در سالن پیامبر اعظم (ص) رویان برگزار شد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و جهاد تبیین اظهار داشت: جهاد تبیین رسالتی است که در جامعه بر عهده ماست و مبلغان هر کدام به سهم خود وظیفه‌ای در این عرصه دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه بهار قرآن است، بیان کرد: قرآن و تفاسیر آن فقط محدود به ماه رمضان است که همواره باید در زندگی خود از قرآن بهره‌مند شوند و در این راستا نیازمند به تفاسیر اهل بیت هستیم.

وی با بیان اینکه نهج‌البلاغه تفسیر واقعی قرآن است، افزود: محتوای عرصه جهاد تبیین می‌تواند نهج البلاغه باشد و قرآن متون و زوایای دارد که می‌توانیم تفسیر لایه‌های قرآن را در نهج البلاغه جستجوگر باشیم و کسانی که در مسیر جهاد تبیین گام بر می‌دارند از نعمت سخنان علی علیه السلام در نهج البلاغه غافل نشوند.

این مسئول گفت: امروز شاید دانش بشری به حدی نرسید که بتوانیم از تمام زوایای مفهومی و محتوایی قرآنی فهم دقیق و عمیق داشته باشیم و نهج‌البلاغه این فهم و درک عمیق را به ما خواهد داد.

حجت الاسلام شریفی تبار با اشاره به سخنان امیرالمومنین در نهج البلاغه که می‌فرماید: «بدانید که قرآن دلسوزی است که در دلسوزی قرآن فریبی راه ندارد»، اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از انسان‌ها در زندگی به دنبال مشاور امین هستند، قرآن مشاوری است که در آن هیچ فریبی نیست و خواسته انسانی در مشورت دادن دخیل نیست چرا که قرآن خواست و اراده الهی است.

وی اضافه کرد: قرآن هدایت کننده است که به مسیر حقیقی شما را هدایت می‌کند و امام رضا علیه السلام می‌فرماید "برای خانه‌های خود سهمی از قرآن ببینید» در طول زندگی برای مدیریت معنوی و نهادینه شدن رفتار‌های ارزشی و دینی باید سهمی را برای قران داشته باشیم و با توجه به سازمان‌های تاثیرگذار در فرهنگ قرآنی این جمع‌ها می‌تواند جمع بزرگتری به وجود آورد و به جلسات قرآن خانگی تبدیل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این‌که منشاء ارزاق معنوی ما در ماه رمضان است، بیان کرد: تبیین در طول تاریخ وجود داشته و رهبر معظم انقلاب با بیان جهاد تبیین آن را به جهاد آراسته کرده که به معنای تقابل و مبارزه است.

این مسئول در ادامه گفت: این مسیر یعنی جایی که فردی خصوصیات خاص داشته و فردی مخلص و مستمر در میدان باشد و مصاف خود را بشناسد و وامروز قرآن و جامعه قرآنی و مبلغان آنچه را که دشمن هدف گرفته بشناسند و جامعه قرآنی باید در جهاد تبیین سهمی داشته باشد.

حجت الاسلام شریف تبار با اشاره به روز قدس که نماد و سنبل مبارزه بین جبهه کفر و حق است، گفت: اگر چشم دنیا به ایران اسلامی است با همه ایران هراسی و اسلام هراسی از سوی دشمنان در دنیا، اما همه فهمیدند که ایران اسلامی محور مقاومت است که می‌تواند حس بیداری اسلامی را در دنیای اسلام زنده نگه دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار