به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۹
معاون اجرایی ارتش مطرح کرد؛
امیر سرتیپ محمودی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تعامل و همکاری با قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، پیشگام شده است تا از فکر نو و ابتکارات سربازان عزیز در زمینه‌های دانش بنیان استفاده کند.
کد خبر: ۵۱۵۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۱ - 12April 2022

حمایت و استفاده ارتش از طرح‌های سربازان در حوزه دانش‌بنیانبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمد محمودی» معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رابطه با ابعاد مختلف شخصیتی شهید سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: اولین مراکز تحقیقاتی در نیرو‌های مسلح در ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد، نیرو‌های ما به‌ویژه نیرو‌های هوایی و زمینی در این بحث گام‌های خوبی برداشتند و امسال نیز برنامه‌های متنوعی در این زمینه داریم. مراکز تحقیقاتی دانش بنیان و ادارات تحقیقات نیرو‌های چهارگانه و ستاد ارتش برنامه‌های بسیار خوبی را پیش‌بینی کردند و ان‌شاءالله در زمان‌های بعدی به سمع و نظر مردم می‌رسانیم.

وی افزود: در مرکز شهدای وظیفه نیروی زمینی با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ارتش در راستای قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح یک تفاهم‌نامه و قرارداد را به امضا رساندیم که ارتش پیشگام شده است تا سربازان عزیز که خدمت می‌آیند اگر فکر نو و ابتکاری در زمینه‌های دانش بنیان دارند بتوانند طرح‌های خود را ارائه دهند تا بتوانیم از این طرح‌ها استفاده کنیم و کمک به معیشت مردم، اقتصاد و توسعه کشور شود.

معاون اجرایی ارتش در ادامه، خاطرنشان کرد: شهید سپهبد صیاد شیرازی نماد و الگوی اخلاص، مدیریت جهادی و میدان‌دار وحدت و همدلی در نیرو‌های مسلح به ویژه در ارتش بود و نیز الگوی شجاعت، مردانگی، اخلاق، ولایت‌مداری، نبوغ دانش نظامی و طراح طرح‌های عملیات‌های بزرگ در دوران دفاع مقدس و سرآمد در نیرو‌های مسلح بود.

وی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی از موسسان بسیج عمومی مردم و راهیان نور بود و هیات معارف جنگ را تشکیل داد. او معتقد بود تجربیات ارزنده دوران دفاع مقدس را باید به نسل‌های بعد منتقل کنیم و این شد که هیات معارف جنگ را تشکیل داد و امروز دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در میدان عمل از این تجربیات استفاده می‌کنند.

معاون اجرایی ارتش با اشاره به در پیش بودن ۲۹ فروردین و رژه نیرو‌های ارتش گفت: در دو سال گذشته به لحاظ شرایط کرونایی نتوانستیم رژه را به صورت معمول در کشور انجام بدهیم، اما رژه خدمت را داشتیم که این ماموریت عظیم ارتش، خدمتگذاری در کمک به بهداشت و سلامت مردم در مبارزه با بیماری کرونا و کمک مومنانه به معیشت مردم و درکنار مردم در مناطق محروم بود.

امیر سرتیپ محمودی افزود: امسال، اما به واسطه کاهش دامنه فراگیری کرونا ما قصد داریم رژه را به عنوان بعضی از دستاورد‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران که در واقع تولیدات صنایع داخلی وزارت دفاع و بخش‌های نیرو‌های چهارگانه ارتش است به نمایش بگذاریم.

منبع: برنا

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها