به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
قالیباف:
رئیس مجلس گفت: پیشرفت‌های هسته‌ای کشور، پشتوانه‌ای محکم برای انتفاع اقتصادی ملت ایران است.
کد خبر: ۵۱۵۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴ - 10April 2022

مذاکرات هسته‌ای باید به حصول منافع تضمین‌شده، پایدار و ملموس اقتصادی منجر شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۲۱ فروردین) و در نطق پیش از دستور اظهار داشت: فرارسیدن روز ملی فناوری هسته‌ای را به ملت شریف و سرافراز ایران و تمامی دانشمندان پرتلاش و مجاهد صنعت هسته‌ای کشور تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: ازجمله پیشرفت‌های شگرف و افتخارآمیز صنعت هسته‌ای در سال‌های اخیر که مرهون تلاش‌های شبانه روزی دانشمندان و به ویژه شهدای هسته‌ای ما در بخش‌های گوناگون است می‌توان به تولید رادیودارو‌های دارای فناوری بالا و توسعه فناوری‌های مرتبط با پدافند هسته‌ای اشاره کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: خوشحالیم که در مسیر پرافتخار این پیشرفت ها، مجلس یازدهم نیز با تصویب قانون اقدام راهبردی، قفل‌های بسته شده به صنعت هسته‌ای را شکست و با برداشتن موانع بر سر راه پیشرفت و ارتقاء دستاورد‌های علمی در این حوزه، نقش آفرینی کرد، خوشبختانه با ظرفیتی که با بومی سازی صنعت هسته‌ای ایجاد شده بود، در فاصله‌ی کوتاهی، دست دیپلمات‌های ایران در مذاکرات پر شد.

قالیباف تصریح کرد: اکنون امیدواریم که سرمایه گرانقدر دانش و فناوری پیشرفته هسته‌ای همراه با مذاکره خوب، توافقی خوب را برای انتفاع اقتصادی مردم ایران رقم بزند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: ذکر این نکته ضروری است که پیشرفت‌های هسته‌ای کشور، پشتوانه‌ای محکم برای انتفاع اقتصادی ملت ایران است و مجلس یازدهم همچون گذشته بر این اصل تاکید دارد که مذاکرات هسته‌ای باید به حصول منافع تضمین‌شده، پایدار و ملموس اقتصادی برای آحاد ملت شریف ایران منجر شود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار