به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
وزیر امور خارجه:
امیرعبداللهیان در دیدار انریکه مورا گفت: فقدان تصمیم سیاسی آمریکا برای رفع تحریم‌ها مانع کنونی رسیدن به نتایج نهایی بوده و برای ما برخوردار شدن از منافع کامل اقتصادی و رفع موثر تحریم‌ها اولویت اساسی است.
کد خبر: ۵۱۳۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲ - 27March 2022

فقدان تصمیم سیاسی آمریکا مانع کنونی در رسیدن به نتایج در وین استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «انریکه مورا» معاون مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای رایزنی و دیدار با علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده، امروز (یکشنبه) هفتم فروردین ماه ۱۴۰۱ با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز ملاقات کوتاهی داشت. در این دیدار، آخرین وضعیت گفتگو‌های رفع تحریم در وین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های «جوزپ بورل» و انریکه مورا و با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران با جدیت در مذاکرات وین حضور یافته و برای رسیدن به توافق، ابتکارات لازم را ارائه کرده است، اظهار داشت: طرف‌های دیگر به ویژه دولت آمریکا باید جهت حل و فصل موضوعات باقیمانده رویکردی واقع بینانه اتخاذ کنند.

وزیر امور خارجه افزود: فقدان تصمیم سیاسی آمریکا برای رفع تحریم‌هایی که به انتفاع اقتصادی مردم ایران گره خورده، مانع کنونی رسیدن به نتایج نهایی بوده و برای ما برخوردار شدن از منافع کامل اقتصادی و رفع موثر تحریم‌ها اولویت اساسی است.

در این دیدار انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات و ارزیابی خود در ارتباط با مسیر پیش رو پرداخت.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار