به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛
رئیس جمهور طی دستوری به وزرای جهادکشاورزی و صمت خواستار بررسی دلایل افزایش قیمت‌ها با وجود کاهش نرخ ارز شد.
کد خبر: ۵۰۸۹۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ - 28February 2022

ماموریت رئیس جمهور به دو وزیر جهت بررسی علت افزایش قیمت‌هابه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور طی دستوری به وزرای جهاد کشاورزی و صمت خواستار بررسی دلایل افزایش قیمت‌ها با وجود کاهش نرخ ارز شد.

در جلسه یکشنبه شب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حجت‌الاسلام رئیسی، وزیر صنعت معدن و تجارت گزارشی از وضعیت صادرات غیر نفتی کشور بویژه در ماه‌های اخیر ارائه کرد.

براساس این گزارش، صادرات غیر نفتی کشور از زمان استقرار دولت جدید افزایش قابل توجهی داشته و از رقم ۳۵ میلیارد دلار در سال ۹۹ به ۴۷ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

وزیر صمت همچنین پیشنهاد‌های این وزارتخانه برای بهبود تجارت با کشور‌های هدف بویژه همسایگان و کشور‌های منطقه را مطرح کرد.

رئیس جمهور پس از ارائه این گزارش با اشاره به ظرفیت‌های عظیم کشور در بخش تولید و صادرات از همه دستگاه‌ها خواست برای بهره برداری از این ظرفیت‌ها در جهت افزایش صادرات غیر نفتی و کاهش هرچه بیشتر وابستگی به درآمد‌های نفتی تلاش کنند.

در ادامه این جلسه همچنین گزارشی از روند افزایش قیمت کالا‌های خوراکی، پوشاک، اجاره بهای مسکن در چند ماه اخیر ارائه شد.

رئیسی در این زمینه به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت دستور داد با توجه به روند کاهشی قیمت ارز، بررسی دقیق و کارشناسانه از علت افزایش قیمت‌ها انجام دهند و پیشنهادات عملیاتی خود را برای مدیریت این موضوع به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تلاش برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های بیشتر به مردم، از دستگاه‌های اجرایی ذیربط خواست برای جلوگیری از دلال بازی و رشد قیمت‌ها بویژه در روز‌های پایانی سال اقدامات و تدابیر لازم و فوری را به کار گیرند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها