به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:
موسوی گفت: در جلسه غیر علنی امروز مجلس موضوعات مربوط به ارز ترجیحی با حضور دستگاه‌های اجرایی و امنیتی بررسی شد.
کد خبر: ۵۰۷۴۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲ - 20February 2022

موضوعات مربوط به ارز ترجیحی با حضور دستگاه‌های اجرایی و امنیتی بررسی شدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سید نظام‌الدین موسوی» سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جزئیات جلسه غیر علنی امروز نمایندگان مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: صبح امروز و در ابتدای ورود به بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، درباره روند بررسی نگاه‌ها پیرامون بودجه و حذف ارز ترجیحی یک گفت‌وشنود میان نمایندگان و مسئولان مربوطه شکل گرفت.

وی ادامه داد: علت برگزاری این جلسه این است که بودجه صرفاً نسخه‌ای برای دولت نیست و بر زندگی مردم و امورات جاری همه دستگاه‌ها تاثیرگذار است و با توجه به اینکه در لایحه در بودجه سال آینده آنچه که از هر چیز مهمتر است موضوع حذف ارز ترجیحی است؛ لذا در بدو ورود به بررسی بودجه این جلسه غیر علنی را برگزاری کردیم.

موسوی در ادامه اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان دولت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و وزیر جهاد کشاورزی حضور پیدا کرده و به تشریح نظرات کارشناسی این دستگاه‌ها پرداختند.

وی اضافه کرد: در جلسه امروز روسای کمیسیون‌های اقتصاد، برنامه و بودجه و انرژی دررابطه با حذف ارز ترجیحی صحبت کردند و پس از آن شش تن از نمایندگان به قید قرعه صحبت کرده و به تشریح دغدغه‌های خود پرداختند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در ادامه بیان کرد: در جریان جلسه امروز نظرات دستگاه‌های امنیتی هم مطرح شد، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگاه کارشناسی این مجموعه را تشریح کرد و پس از ایشان هم رئیس کل دیوان محاسبات نیز نظر و نگاه تخصصی این دستگاه را تشریح کرد.

این نماینده مجلس افزود: ما در این جلسه بنای رأی‌گیری نداشتیم و هدف این بود که با گفتگو نگاه‌ها و دیدگاه‌های ما نزدیک شود چرا که معتقدیم اگر این طرح قرار است اجرایی شود باید با نزدیکی نگاه‌ها میان مجلس و دولت این اتفاق رقم بخورد.

موسوی درخصوص نتایج این جلسه اظهار داشت: لزوم و ضرورت هماهنگی بین دولت و مجلس در موضوع بودجه و ارز ترجیحی و همینطور اهمیت در نظر گرفتن یک نظام حمایتی به ازای حذف ارز ترجیحی به عنوان محور‌های مهم این جلسه از سوی رئیس مجلس در قالب جمع بندی پایانی مطرح شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار