به روز شده در: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
کارشناس مسائل سیاسی در جمع طلاب اصفهان:
«معلمی» گفت: جهاد تبیینی که رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرراً بیان می‌کنند، بسیار مهم است و به‌نوعی سرنوشت‌ساز در نبرد روایت‌هاست و لازمه فعالیت جدی طلاب در این عرصه، مطالعه عمیق است.
کد خبر: ۵۰۶۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸ - 16February 2022

اگر جهاد تبیین نباشد، شبهه جای حقیقت می‌نشیندبه گزارش دفاع‌پرس‌ از اصفهان، «محمود معلمی» کارشناس مسائل سیاسی، امروز (چهارشنبه) در جمع طلاب مدرسه صاحب‌الامر (ع) اصفهان، در خصوص جهاد تبیین و مصادیق آن، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود به این مطلب اشاره داشتند که امروز نبرد روایت‌ها در جنگ اراده‌ها در حال وقوع است.

وی افزود: در مذاکرات هسته‌ای هم مشاهده می‌کنیم که به‌شدت این جنگ گرچه دیپلماتیکی است؛ ولی اراده‌ها حرف اول و آخر را می‌زند.

معلمی توضیح داد: در جای دیگری رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و حادثه تسخیر لانه جاسوسی و...، روایت‌ها را بیان کنید وگرنه دشمن به‌دلخواه خود روایت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یکسری اتفاقات رخ می‌دهد که بر ما فرض است باید سریع و دقیق واقعیت قصه را برای مردم خود روایت کنیم، گفت: این روایت کردن همان تبیین و روشنگری است.

کارشناس مسائل سیاسی در توضیح حادثه تسخیر لانه جاسوسی و ضرورت تبیین‌گری در این زمینه، عنوان کرد: در آن زمان بعضی از روشنفکرنما‌ها فریاد زدند که سفارت یک کشور جزو خاک آن کشور محسوب می‌شود و حق تسخیر و حمله به آن را نداشتید و از این بابت آمریکا با ایران در طول این چندساله درگیر شده است.

وی با بیان اینکه در ظاهر حمله به سفارت یک کشور ممنوع است؛ ولی آیا این عاقلانه است که دست روی دست بگذاریم و ببینیم سفارت‌خانه‌ای محل جاسوسی علیه کشور ما شود، خاطرنشان کرد: در نبرد روایت‌ها بر ما واجب است که عرصه‌های مختلف، چون دفاع مقدس، پیروزی انقلاب اسلامی، فتنه ۷۸، فتنه ۸۸، فتنه بنزینی و... را برای مردم تبیین کنیم؛ وگرنه دشمن برای جوانان ما از طریق فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره به‌دلخواه خود تبیین می‌کنند.

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: واقعیت این است که کرونا در کشور روسیه بسیار قوی‌تر از ایران است، از این بابت به درخواست دولت ایران، بر امر فاصله‌گذاری کرونا تأکید شد و دولت روسیه هم رعایت کرد.

وی افزود: نکته دوم اینکه در عرصه سیاست بین‌المللی این روال است که از قبل تمامی برنامه‌ها، اشخاص، تفاهم‌نامه‌ها و حتی نحوه استقبال هم تعیین می‌شود و چیزی در آن زمان اتفاق نمی‌افتد.

معلمی خاطرنشان کرد: سفر رئیس‌جمهور به روسیه دستاورد‌های خوبی برای ایران به همراه داشت، همچنین اخیراً سند راهبردی خوبی با کشور چین امضا شده است که غرب‌دوستان داخلی هیاهوی رسانه‌ای مبنی بر فروخته شدن کشور به چین راه انداختند، درحالی‌که واقعیت نداشت.

وی با تأکید بر اینکه اگر تبیین صحیح صورت نگیرد، دروغ جای حقیقت را خواهد گرفت، گفت: حال این شبهه در فضای مجازی منتشر شد که اگر امام راحل شعار «نه شرقی نه غربی...» سر می‌دادند، ما امروز با چین و روسیه ارتباط برقرار می‌کنیم.

معلمی توضیح داد: پاسخ باید این‌گونه تبیین شود که شعار «نه شرقی و نه غربی...» امام راحل حکایت از عدم وابستگی به شرق و غرب و هر کشور دیگری بود، امروز هم ایران به‌هیچ‌وجه در ارتباطات خود اجازه وابستگی را نخواهد داد، اما خواهان برقراری ارتباط با همه کشور‌ها به‌جز رژیم غاصب صهیونیستی است؛ به شرطی که منافع ایران هم حفظ شود.

کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: جهاد تبیینی که رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرراً بیان می‌کنند، بسیار مهم است و به‌نوعی سرنوشت‌ساز در نبرد روایت‌هاست و لازمه فعالیت جدی طلاب در این عرصه، مطالعه عمیق است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها