به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
تلوزیون دولتی سوریه اعلام کرد؛
تلوزیون دولتی سوریه طی گزارشی در روز گذشته اعلام کرد رهبر گروه شورشی جبهه النصره در درگیری با نیروهای دولتی کشته شده است.
کد خبر: ۵۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۴ - 26October 2013

رهبر جبهه النصره کشته شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از "آسوشیتدپرس"، تلوزیون دولتی سوریه طی گزارشی در مورد درگیری های سه روز گذشته ارتش با شورشیان سوریه در حومه دمشق اعلام کرد "ابو محمد الگولانی" رهبر جبهه النصره به عنوان یکی از گروه های شورشی اصلی توسط نیروهای دولتی کشته شده است.

در این رابطه هر چند یکی از اعضای ارشد جبهه النصره کشته شدن رهبر این جبهه را تایید نکرده است ولی در سخنانی دو پهلو اعلام داشت ارتباط وی با گروه قطع شده  که این موضوع به نوعی بیانگر صحت ادعای تلوزیون سوریه در مورد کشته شدن این رهبر شورشیان می باشد. این عضو ارشد النصره طی بیانیه ای اعلام کرد نمی تواند خبر کشته شدن رهبر النصره را تایید و یا تکذیب کند.

گفتنی است این گمانه زنی ها در مورد کشته شدن رهبر النصره به عنوان یکی از قوی ترین گروه های شورشی که دارای ارتباط با القاعده نیز می باشد، در حالی مطرح شده است که این گروه شورشی طی درگیری های اخیر با نیروهای ارتش در روزهای اخیر در حومه دمشق متحمل شکست سنگینی شده و بسیاری از نیروهای خود را از دست داده است. با توجه به این شکست جبهه النصره، از آنجا که تلوزیون دولتی سوریه نیز در گزارش خود مدعی شده است گولانی رهبر النصر در جریان درگیری در حومه دمشق کشته شده است، می تواند بر صحت ادعای آن مهر تایید گذاشت.

شایان ذکر است در صورت صحت کشته شدن این رهبر شورشیان، می توان این موضوع را پیروزی بزرگی برای ارتش سوریه محسوب نمود؛ چرا که این موضوع ضربه مهمی به النصره به عنوان خشن ترین گروه شورشی در سوریه تحمیل می کند و در موقعیت کنونی می تواند در پیشروی های نیروهای دولتی در دیگر مناطق این کشور تاثیرگذار باشد.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار