به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد؛
موسوی گفت: مراسم راهپیمایی در ساعت ۹:۳۰ روز ۲۲ بهمن در چهار هزار و ۵۰۰ شهر و روستا برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۵۰۵۴۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ - 09February 2022

انقلاب اسلامی تحول بزرگی در دنیای معاصر رقم زدبه گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سیدنظام‌الدین موسوی» رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: امام خمینی (ره) در کویر استبدادزده قرن بیستم با نوای الله اکبر که برگرفته از اسلام بود پایه‌های انقلاب اسلامی را گذاشت و با رهبری داهیانه خود تحول بزرگی در دنیای معاصر رقم خورد.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان متولی و ستاد مرکزی دهه فجر وظیفه قانونی در راستای برگزاری باشکوه ایام الله دهه فجر و ۲۲ بهمن دارد، گفت: ۲۶ کمیته در راستای برنامه‌های دهه فجر برگزار شد و در این کمیته‌ها محور برنامه‌ها و سخنرانی‌ها تهیه و تدوین شد.

موسوی افزود: خوشبختانه با شروع دهه فجر وارد فاز عملیاتی برنامه‌ها شدیم و محور اصلی برنامه‌ها با شعار جشن ملی ۱۴۰۰ وحدت و امید بود و مردم محوری مورد تاکید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بود.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر با بیان اینکه سه برنامه محوری در فرودگاه مهرآباد، بهشت زهرا و مرقد مطهر امام خمینی برگزار شد، گفت: قرار بود در صورت اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت حضوری برگزار شود. مهمترین اولویت ما حفظ سلامت مردم و رعایت پروتکل‌های بهراشتی در تمامی برنامه‌ها بوده است.

موسوی با بیان اینکه برای شب و روز ۲۲ بهمن برنامه‌های مفصلی خواهیم داشت، گفت: مردم به فرمان امام خمینی (ره) در شب ۲۲ بهمن به پشت‌بام‌ها رفتند و الله اکبر گفتند؛ امسال و راس ساعت ۲۱ شب ۲۲ بهمن بانگ الله اکبر در سراسر کشور خواهیم داشت.

وی درباره برنامه‌های روز ۲۲ بهمن اظهار کرد: بنای اول و اصلی ما حضور گسترده مردم در راهپیمایی بوده است اما پس از رایزنی‌های صورت گرفته با ستاد ملی مقابله با کرونا نهایتا به این نتیجه رسیدیم برنامه‌های ۲۲ بهمن با توجه به رنگ‌بندی شهرها به استان‌ها سپرده شود؛ در شهرهای با رنگ‌بندی قرمز مراسم راهپیمایی به صورت خودرویی و موتوری برگزار خواهد شد.

موسوی افزود: در شهرهای با رنگ‌بندی نارنجی و زرد به تشخیص ستاد ملی مقابله کرونا و مسئولین استانی مراسم یا به صورت حضوری یا خودرویی و مردمی برگزار خواهد شد؛ همچنین در شهرهای با رنگ‌بندی آبی مراسم حضوری خواهد بود.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مراسم راهپیمایی در ساعت ۹:۳۰ روز ۲۲ بهمن در چهار هزار و ۵۰۰ شهر و  روستا برگزار خواهد شد.

موسوی ادامه داد: پویش پرچم در سراسر کشور بسیار خوب برگزار شد و پرچم به عنوان نماد ملی وحدت ما در سراسر کشور به نمایش درآمد.

وی افزود: در شب ۲۲ بهمن در ۳۱ مرکز استان، ۴۰۰ شهر و سه هزار روستا مراسم نورافشانی خواهیم داشت، گفت: در تهران در ۲۲ منطقه مراسم نورافشانی برگزار خواهد شد؛ همچنین سپاه در هزار محله مراسم نورافشانی را برگزار خواهد کرد.

موسوی گفت: به شکرانه صبر این ملت در برابر تمامی مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد کرده است برنامه صبر و شکر در سراسر بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در شهرهای با فضای باز جایگاه و سخنران خواهیم داشت و برنامه فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.  قطعنامه ۲۲ بهمن در سراسر کشور قرائت خواهد شد و این راهپیمایی متصل به نماز جمعه خواهد شد و در تهران رئیس جمهور در نماز جمعه سخنرانی خواهد کرد.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر گفت: امسال راهپیمایی علاوه بر خودرویی و موتوری به صورت مجازی در آدرس WWW.BAHMAN1400.ir هم برگزار خواهد شد.

موسوی گفت: ۲۰۰ غرفه فرهنگی و بهداشتی در تهران توسط هیئت‌ها، موسسه‌ها و ... دایر و برنامه‌های متنوع برگزار خواهد شد؛ همچنین در میدان آزادی برنامه‌های چتربازی، نمایش هوایی، اجرای رزم نوازی ارتش، گلباران هوایی و ... خواهیم داشت.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: از مردم‌ می‌خواهم با صلابت و اقتدار در این مراسم حضور پیدا کنند و محاسبات دشمنان را برهم بزنند و اعلام کنند مردم پای این انقلاب ایستاده‌اند و راه امام و شهدا را ادامه خواهند داد.

موسوی تصریح کرد: در حالی به چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب می‌رسیم که زیرساخت تحریم‌ها دچار مشکل شده است و آمریکا در نهان به راحتی اعلام می‌کند طرح فشار همه جانبه برای به زانو درآوردن ملت ایران با شکست روبرو شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰ خبرنگار و تصویربردار خارجی و بیش از شش هزار و ۳۰۰ عوامل رسانه داخلی در سراسر کشور راهپیمایی ۲۲ بهمن را پوشش خواهند داد.

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار