به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛
رضایی گفت: آمریکایی‌ها از آرامش موجود در ایران که موجب توانمندی دیپلمات‌های ما در میز مذاکره می‌شود، ترس دارند، از این رو می‌خواهند فضای جامعه و اقتصاد ما را شرطی کنند.
کد خبر: ۵۰۵۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳ - 08February 2022

نگرانی و ترس آمریکا از آرامش موجود در جامعه ایران

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «ابراهیم رضایی» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در واکنش به اعلام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تعلیق برخی از تحریم‌های هسته‌ای ایران، اظهار داشت: آنچه آمریکایی‌ها به عنوان تعلیق تحریم‌ها از آن یاد بردند، صرفاً مختص به سه بخش از صنعت هسته‌ای ما بود و اصلاً ربطی به بحث اقتصادی کشور نداشت.

وی بیان کرد: از سوی دیگر، بلافاصله سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صحبت خود نشان داد که این موضوع صرفاً یک بازی رسانه‌ای و جنگ روانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف آمریکایی‌ها از آغاز این بازی رسانه‌ای، تاثیرگذاری روانی بر فضای عمومی جامعه است. آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که یک مطالبه عمومی در فضای جامعه ما شکل گرفته و دولتمردان ایران را جهت یک توافق نامطلوب تحت فشار قرار دهند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: از طرفی شرایطی که در دولت روحانی وجود داشت این بود که با مذاکرات، فضای جامعه و اقتصاد کشور ملتهب می‌شد، اما امروز آرامش خوبی بر جامعه حکم‌فرماست.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها از این آرامش موجود در بازار و جامعه که موجب توانمندی دیپلمات‌های ما در میز مذاکره می‌شود، ترس دارند و لذا می‌خواهند با چنین خبرهایی، فضای جامعه و اقتصاد ما را شرطی کنند.

رضایی تاکید کرد: بنابراین هم فضای عمومی جامعه و هم دولتمردان ما نباید فریب این شوی رسانه‌ای آمریکایی‌ها را بخورند و باید بر اساس راهبرد مشخص شده یعنی تضمین آمریکا مبنی بر عدم خروج از قرارداد فی‌مابین و اجرای پروسه راستی آزمایی کار‌ها پیش برود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس هم به عنوان ابزار نظارتی و همیار دستگاه دیپلماسی، تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا علاوه بر پیگیری راهبرد جمهوری اسلامی در حوزه هسته‌ای، حقوق ملت ایران استیفا شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار