به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
تحلیل/
حمله موشکی انصارالله یمن به مناطق مختلف امارات از جمله پایگاه نظامی «الظفره» که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، معادلات منطقه را به‌نفع یمن تغییر داد.
کد خبر: ۵۰۳۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۲ - 29January 2022

حملات انصارالله یمن به امارات و تغییر معادلات منطقه‌ایگروه بین‌الملل دفاع‌پرس: حمله به ابوظبی در پاسخ به حملات وحشیانه هوایی روزهای اخیر ائتلاف سعودی با همراهی جنگنده‌های اماراتی صورت گرفته که فقط در یک مورد بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت و صدای دبیرکل سازمان‌ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت را هم درآورد‍!

رهبران انصارالله پس از حمله ۱۷ ژانویه (حمله اول) به صراحت اعلام کردند استمرار یا قطع حملات علیه امارات به طور مستقیم به نحوه عملکرد این کشور در پرونده یمن بستگی دارد و این حاکمان ابوظبی هستند که باید تصمیم بگیرند در راستای منافع سعودی، رژیم‌صهیونیستی و آمریکا اقدام می‌کنند یا به فکر امنیت و ثبات کشورشان هستند که متأسفانه پاسخ وحشیانه امارات گزینه‌ای جز دادن پاسخ دردناک برای یمنی‌ها باقی نگذاشت.

در مقام تحلیل گفتنی است اقدام مجدد انصارالله در حمله موشکی گسترده به قلب امارات علی‌رغم تهدیدات گسترده و متنوع سیاسی و امنیتی (تهدید به قرار دادن مجدد در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت‌خارجه آمریکا و بیانیه محکومیت شورای امنیت)، نشان‌دهنده دو موضوع است:

اول این‌که رهبران انصارالله زمانی که تصمیم به حمله ۱۷ ژانویه گرفتند، فکر همه عواقب و تبعات آن را کرده بودند. موضوع دوم این‌که انصارالله با این اقدام راهبردی نقطه عطفی در معادلات امنیتی و نظامی منطقه ایجاد کردند که می‌تواند ابتدای آن تحت فشار قرار‌دادن ابوظبی با هدف تغییر در سیاست‌های منطقه‌ای‌اش باشد و انتهای آن ایجاد یک تهدید معتبر راهبردی برای سرزمین‌های اشغالی باشد.

انتهای پیام/ ۴۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار