به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
امام جمعه سرخ‌رود:
حجت‌الاسلام «تقی‌زاده» گفت: از اتفاقات شایسته تقدیر دیپلماسی عزتمندانه ریاست جمهور در سفر به روسیه بود و اینکه عنوان کردند هدف ما در دیپلماسی فقط لبخند زدن نیست، دیپلماسی باید کارآمدی خود را در زندگی مردم و ایجاد اقتدار نشان دهد.
کد خبر: ۵۰۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵ - 28January 2022

سفر رییس جمهور به روسیه سطح جدیدی از دیپلماسی را رقم زد/ ضرورت تحقق اهداف دیپلماسی در کشوربه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، حجت‌الاسلام «مهدی تقی‌زاده» امام جمعه سرخ‌رود در خطبه نماز جمعه امروز با بیان اینکه قطعا تعامل درست با همسایگان تاثیرات مطلوبی در جهات مختلف خواهد داشت، اظهار داشت: نماز خواندن رئیس جمهور در کاخ کرملین هم ستودنی بود و این پیام را به جهانیان داد که همه چیزمان از خدا و برای خداست.

وی افزود: حضور ریاست جمهور در مناطق سیل‌زده کرمان آن هم بلافاصله بعد از بازگشت از روسیه نشان دهنده اهتمام ایشان به مسائل روز و مشکلات مردم است که قابل تقدیر است، اما در هفته گذشته بیاناتی از برخی مسئولین دیپلماسی داشتیم که تا حدودی برای جبهه انقلابی نگرانی ایجاد کرد و آن هم مذاکره مستقیم با آمریکا در صورت رفع کامل تحریم‌ها بود.

امام جمعه سرخ‌رود تصریح کرد: بازگشت آمریکا به برجام و انجام تعهدات و رفع تحریم‌ها جزو تعهدات آمریکا بود که باید انجام می‌داد و دیگر نیازی به مذاکره مستقیم نیست و باید بدون هیچ پیش شرط و با دادن تضمین لازم و جبران خسارت انجام شود. دولت آمریکا با آن خبث طینت که دارد قطعا به دنبال گرفتن امتیازات جدیدی در مذاکره مستقیم خواهد بود؛ این مسائل نیازمند هوشیاری دستگاه دیپلماسی است و از طرفی هم باید تبیین شود که منظور اصلی از عنوان مذاکره مستقیم چیست تا باعث ایجاد حواشی و شبهه نشود.

وی در ادامه با اشاره به اقدام قاطع قوه قضائیه در تخریب ساختمان منتسب به خود در حاشیه رودخانه ادامه داد: اینکه قوه قضائیه این اقدام را از خود قوه آغاز کرد، حاکی از آن است که در تمام کردن این ساخت و ساز‌های غیر قانونی و ویژه‌خواری‌ها مسمم است. خصوصا که ساخت و ساز‌های بی‌رویه در سواحل مازندران و مناطق جنگلی و ... بیداد می‌کند و امیدواریم با این اقدامات وضعیت ساماندهی شود و قطعا چنین اقداماتی حمایت قاطع و همه جانبه عموم مردم و مسئولین انقلابی را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار