به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
خزعلی با اشاره به بحران جمعیت در استان گیلان، گفت: فرزندآوری در کنار فعالیت‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.
کد خبر: ۵۰۲۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲ - 28January 2022

فرزندآوری در کنار فعالیت‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «انسیه خزعلی» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده پیش از ظهر جمعه در دیدار با اقشار زنان گیلان در سالن اجتماعات هلال‌احمر گیلان با بیان اینکه رئیس جمهور استفاده از توانمندی زنان برای توسعه کشو و احیای ظرفیت‌ها تاکید دارد، اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های زنان، توانمندی چند گانه و قدرت مدیریتی آن‌ها است که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت بازاریابی بین المللی برای ارائه تولیدات استاندارد داخلی تصریح کرد: باید با ایجاد بازارچه‌های دائمی، فصلی، مرزی و صادراتی جهت نیل به اهداف صادراتی کشور حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال صدور مجوز‌های مربوطه برای بانوان کارآفرین هستیم، افزود: در حوزه بین الملل باید نیاز‌ها برآورد شده و سپس نسبت به تولید محصولات با کیفیت اقدام کرد.

خزعلی با اشاره به بیمه زنان خانه‌دار، گفت: یکی از دغدغه‌های دولت پیگیری و ساماندهی بیمه زنان خانوار است که امیدواریم با تلاش‌های انجام شده به مرحله عملیاتی برسد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بحران جمعیتی در گیلان به حالت زنگ خطر درآمده است افزود: موضوع فرزندآوری و تشویق زنان برای توجه به موضوع باروری در کنار فعالیت‌های اجتماعی باید در استان گیلان مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: طرح و تسهیلات فرزندآوری باید به‌عنوان پایلوت در استان گیلان اجرایی شود تا از کهولت سن در این استان جلوگیری شود.

خزعلی تاکید کرد: تداوم مشاوره رایگان پیش از ازدواج تا یک سال بعد از ازدواج از موضوعاتی است که توسط معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به‌صورت جدی پیگیری می‌شود.

 در پایان این نشست از راوک داوودپور فرزند شهید مدافع سلامت گیلانی قدردانی شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار