به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
سه جلد جدید از مجموعه «من دیگر ما» که پرمخاطب‌ترین کتاب‌های تربیت فرزند است با محوریت شهید ۱۲ ساله شهید «رضا پناهی» رونمایی شد.
کد خبر: ۵۰۲۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ - 26January 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، مراسم رونمایی سه جلدِ جدید از مجموعه «من دیگر ما»، نوشته حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی، با حضور مادر شهید رضا پناهی، استادان دانشگاه امام صادق (ع) و علاقه‌مندان به این مجموعه، در تالار آیت‌الله مهدوی کنی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.

در ابتدا، میهمان ویژه مراسم، مادر گرامی شهید رضا پناهی، داستان عاشقی و بی‌قراری رضا را برای حضور در جبهه روایت کرد و ضمن بیان خاطراتی زیبا از این شهید ۱۲ ساله، برگ‌هایی از زندگی کوتاه، ولی پر فراز و نشیبِ جوان‌ترین شهید استان البرز را ورق زد.

قبل از سخنرانی مادر شهید، حجت‌الاسلام عباسی ولدی، ضمن تشکر از حضور ایشان، شهدایی، چون رضا پناهی و حسین فهمیده را الهام‌بخش و بهترین شاهد بر امکان تربیت دینی فرزندان دانست.

سه جلدِ «من دیگر ما» منتشر شد/ شهید ۱۲ ساله محور پرمخاطب‌ترین کتاب‌های تربیت فرزند

سپس حجت‌الاسلام هاشمی، دبیر پویش ملی کتابخوانی «ایران جوان بمان»، به معرفی این پویش پرداخت و گفت: هدف اصلی این پویش که با محوریت کتاب «ایران! جوان بمان!»، تألیف حجت‌الاسلام عباسی ولدی، شکل گرفته، باز کردن گره‌های ذهنی جامعه در موضوع جمعیت و فرزندآوری است.

در ادامه این مراسم که به همت مرکز تربیت مربی کرامت و انتشارات آیین فطرت برگزار شد، نشست علمی با حضور دو تن از اساتید دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.

محمد طیب صحرایی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام صادق (ع)، ضمن سخنانی، بر اهمیت توجه به مبانی و اصول در تربیت اسلامی تأکید کرد. ایشان یکی از ویژگی‌های عمده آثار استاد عباسی را سادگی در عین توجه به مبانی و اصول اسلامی دانست.

صداقت‌زاده، عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام صادق (ع) و مسئول مرکز تربیت مربی کرامت نیز، شیوه حجت‌الاسلام عباسی ولدی را در ورود به مباحث تربیتی، از مدخل سبک زندگی دانسته و همین ویژگی را دلیل عمده گسترده بودن مباحث تربیتی مطرح‌شده توسط ایشان شمرد.

سپس حجت‌الاسلام عباسی ولدی در سخنانی، به بیان ویژگی‌های سه کتاب رونمایی‌شده پرداخت و مژده داد که در آینده نزدیک، مجلدات دیگر این مجموعه تربیتی تقدیم مخاطبان خواهد شد.

سه جلدِ «من دیگر ما» منتشر شد/ شهید ۱۲ ساله محور پرمخاطب‌ترین کتاب‌های تربیت فرزند

در ادامه مراسم، جلد‌های هشتم، نهم و دهم مجموعه «من دیگر ما» با حضور مادر شهید رضا پناهی و والدین گرامی حجت‌الاسلام عباسی ولدی رونمایی شد.

به عنوان حسن ختام برنامه، دکتر محمدمهدی سیار، از شاعران خوب کشور، حاضران را میهمان سروده‌های زیبای خود کرد.

در این کتاب‌ها چه می‌خوانیم؟
مجموعه «من دیگر ما» از پرمخاطب‌ترین کتاب‌های تربیت فرزند است که بعضی از مجلّدات قبلی آن، بیشتر از چهل بار به زیور طبع آراسته شده است. این مجموعه از جلد هشتم وارد یکی از پایه‌های مهم تربیت فرزند، یعنی «تربیت کریمانه» می‌شود. در جلد هشتم، با معنای کرامت، جایگاه آن در تربیت و آثار تربیت کریمانه آشنا می‌شویم. در این کتاب معلوم می‌شود که چقدر از آرزو‌های تربیتی والدین، به‌راحتی در مسیر تربیت کریمانه محقق می‌شود. همچنین می‌فهمیم که ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های تربیتی، برخوردار نبودن از تربیت کریمانه است.

در جلد نهم، از «روش‌های تربیت کریمانه» سخن گفته شده و نقش گزاره‌های تصویری و رفتاری در این زمینه بررسی شده است.

سه جلدِ «من دیگر ما» منتشر شد/ شهید ۱۲ ساله محور پرمخاطب‌ترین کتاب‌های تربیت فرزند

در جلد دهم و در ادامه بیان روش‌های تربیت کریمانه، به بحث مهم «استقلال» که یکی از مصادیق گزاره‌های رفتاری است، پرداخته شده است. این کتاب به چرایی ضرورت استقلال دادن به فرزندان پرداخته و به این سؤال نیز پاسخ داده است که چرا والدین به فرزندان استقلال نمی‌دهند. همچنین از محدوده استقلال در کار‌ها و تصمیمات سخن گفته شده و درباره باید‌های تفکری و مهارتی در مسیر استقلال دادن به فرزندان بحث شده است.

برای تهیه کتب رونمایی‌شده به سایت انتشارات آیین فطرت به آدرس ketabefetrat.com مراجعه فرمایید. سایر کتب استاد عباسی ولدی نیز در غرفه انتشارات آیین فطرت در نمایشگاه مجازی کتاب به آدرس https://b۲n.ir/y۵۵۴۶۴ در دسترس است. علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۰ بهمن، این کتب را با تخفیف ویژه تهیه کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها