به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
وبینار بازخوانی نامه امام خامنه‌ای به جوانان اروپا و آمریکا با حضور شرکت‌کنندگانی از سوئد، هلند و ایتالیا به همت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برگزار شد.
کد خبر: ۵۰۲۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰ - 26January 2022

نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا در استکهلم بازخوانی شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، به مناسبت فرارسیدن سالروز صدور نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در اول بهمن‌ ۱۳۹۳، دو وبینار تخصصی توسط رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استکهلم برنامه‌ریزی و اولین وبینار تحت عنوان بازخوانی نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا با حضور شرکت‌کنندگانی از سوئد، هلند و ایتالیا و مشارکت دانشگاهیان، دانشجویان و فعالان فرهنگی کشور‌های مختلف برگزار شد.

در ابتدای این وبینار، مجری برنامه به طرح مسأله و هدف جلسه پرداخت و اهمیت و ظرفیت بازخوانی مکرر این نامه را تشریح کرد.

هدا احمدی، محقق و دانشجوی مطالعات دینی از مالمو سوئد در سخنانی، به فلسفه صدور نامه و ضرورت‌های زمانی آن پرداخت و با تحلیل شرایط و موقعیت فرهنگی غرب، آن را با نامه امام راحل خطاب به رهبر شوروی سابق مقایسه کرد و ظرفیت‌ها و تأثیرات بالقوه و ضرورت‌های ناظر به نشر گسترده آن را مورد بحث قرار داد.

یک فعال فرهنگی ـ مذهبی و دبیر مرکز اسلامی توحید ایتالیا نیز به واکنش‌های مخالفان انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ پرداخت و شکل گیری داعش را به عنوان جلوه‌ای از اسلام انحرافی، توطئه‌ای برای تخریب چهره اسلام و مسلمانان معرفی و این نامه و پیام آن را راهبردی برای مقابله و خنثی‌سازی این توطئه قلمداد کرد.

در پایان این نشست، سید ضیا هاشمی، رایزن فرهنگی ایران در استکهلم به تحلیل سه محور مهم در خصوص این نامه شامل محتوای نامه، ادبیات و منطق تدوین و انتخاب مخاطبان آن یعنی جوانان جامعه غرب و بالاخره اقتضائات زمانی و موضوعی صدور این نامه پرداخت.

همچنین، با توجه به گستردگی ابعاد و اهمیت موضوع، وبینار دوم با تمرکز بر بایسته‌ها و الزامات تبیین و نشر این نامه به مخاطبان، تحت عنوان موضوع چه باید کرد؟ در هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار