به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
هویت پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام مدفون شده در بهشت زهرای تهران پس از گذشت ۱۰ سال از تدفینش شناسایی شد.
کد خبر: ۵۰۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴ - 26January 2022

پیکر شهید گمنام دفاع مقدس شناسایی شدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، هویت پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام بهشت زهرا (س) شناسایی شد. این پیکر مطهر متعلق به «شهید عباسعلی نوروزی» است. او یکی از شهدای مفقودالاثر بوئین‌زهراست که در سال ۱۳۹۰ به عنوان شهید گمنام در بهشت زهرا (س) در تهران دفن شده بود و حالا از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شده و خانواده‌اش از چشم انتظاری درآمدند.

سرباز شهید عباسعلی نوروزی فرزند محمدتقی دوم اردیبهشت ۱۳۴۵ روستای قلعه‌هاشم‌خان از توابع شهر بوئین‌زهرا در استان قزوین چشم به جهان گشود. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۶۵ ازدواج کرد. به‌عنوان نیروی وظیفه ارتش به جبهه اعزام شد و در ۲۱ تیر ۱۳۶۷ به فیض شهادت نائل شد و پیکر پاک و مطهرش در منطقه برجای ماند. پیکر مطهر این شهید پس از سال‌ها با تلاش گروه‌های تفحص کشف شد، اما علیرغم تلاش‌های انجام شده شناسایی نشد و در سال ۱۳۹۰ به‌عنوان شهید گمنام در بهشت زهرا (س) تهران تشییع و تدفین شد. اکنون این شهید ۲۲ ساله بعد از گذشت ۳۳ سال از شهادت و ۱۰ سال از تدفینش از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

چهار هزار شهید گمنام در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به عنوان بزرگترین گلزار شهدای کشور به خاک سپرده شده‌اند. پیش از این آبان ماه امسال بود که پیکر مطهر شهید علیرضا مرتضوی نیز در میان شهدای گمنام بهشت زهرا شناسایی شد. شهید مرتضوی فرزند محمد، متولد ۱۳۴۲، جمعی لشکر ۵ نصر از مشهد به جبهه اعزام شد و در ۲۸ تیر ۱۳۶۷ در تک دشمن در ماووت به فیض شهادت نائل آمد. پیکر مطهر این شهید ۲۵ ساله به عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۰ در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) تهران دفن شد. هویت او ۳۳ سال پس از شهادت و ۱۰ سال پس از تدفینش احراز شد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار