به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
نماینده مردم در مجلس:
نوش آبادی گفت: راه برای بازگشت آمریکایی‌ها به توافق هسته‌ای وجود دارد، اما ابتدا باید خسارات برجامی را جبران کند.
کد خبر: ۵۰۲۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰ - 25January 2022

آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای ابتدا خسارات برجامی را جبران کند

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «حسین نوش‌آبادی» عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در خصوص شرایط بازگشت احتمالی آمریکا بر سر میز مذاکرات هسته ای، اظهار داشت: خروج یکطرفه آمریکا از برجام نقض آشکار حقوق بین‌الملل و پیمان شکنی بود که به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با خروجشان از توافق هسته ای، در واقع از اجرای تعهدات برجامی سر باز زدند، اظهار کرد: بر این اساس همچنان اگر این کشور بخواهد به برجام بازگردد باید ابتدا تعهدات گذشته را عینیت ببخشد.

وی ادامه داد: همچنین با عدم اجرای این تعهدات از سوی کاخ سفید، خسارات زیادی حاصل شد و ایران از دستیابی به حقوق خود عقب افتاد لذا در شرایط کنونی رفع و لغو تحریم‌ها و تضمین اینکه دولت این کشور با بهانه‌های مختلف مجددا از توافق هسته‌ای خارج نشوند از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه راه برای بازگشت آمریکایی‌ها به برجام وجود دارد و به صورت غیر مستقیم نیز از طرف اروپایی‌ها نظرات و حرف هایشان را منتقل می‌کنند، افزود: به عبارتی اروپایی‌ها و برخی از اعضای برجام واسطه انتقال مباحث و نظرات آن‌ها هستند؛ منتهی فعلا بحث کشورمان با ۱+۴ است و این کشور‌ها باید مطابق مکانیزم قانونی اجرای تعهدات داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که امروزه صداقت آمریکایی‌ها محرز نیست، اما زیاده خواهی هایشان مشهود است.

منبع: خانه ملت 

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار