به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
پس از آنکه وزارت دفاع امارات مدعی شد جنگنده‌های این کشور سکوی شلیک موشک‌های بالستیک ارتش یمن را منهدم کرده‌اند، خبرنگاران یمنی با ارائه مستندانی گزارش دادند که جنگنده‌های ابوظبی ماشین آلات یک شرکت پیمانکاری را هدف قرار داده‌اند.
کد خبر: ۵۰۲۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰ - 25January 2022

نقطه‌زنی اماراتی‌ها؛ بمباران میکسر آسفالت سازی به جای سکوی پرتاب موشک+ویدئوبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، خبرنگاران یمنی با حضور در محلی که جنگنده‌های اماراتی اخیرا آن را هدف حمله قرار دادند، از خطای محاسباتی امارات خبر دادند.

وزارت دفاع امارات، روز گذشته، با انتشار ویدئویی مدعی شد که جنگنده‌های اف‌-۱۶ این کشور ساعت ۰۴:۱۰ به وقت محلی توانسته‌اند «سکوی شلیک موشک‌های بالستیک» ارتش یمن در شهرستان الحزم واقع در استان الجوف (شمال یمن) را منهدم کنند.

اما بلافاصله خبرنگاران یمنی با حضور در محل، گزارش دادند که جنگنده‌های اماراتی ابزار کار شرکت پیمانکاری «المیو» در شهرستان الحزم را هدف حمله قرار داده‌اند.

طبق گزارش منابع یمنی، معلوم شده است که پرنده‌های ابوظبی دستگاه‌های آسفالت سازی را در منطقه یادشده منهدم کرده‌اند.

رسانه‌های یمنی همچنین خبر دادند که در پی این حمله، چهار کارگر شرکت پیمانکاری المیو به شهادت رسیده‌اند.

این اقدام در حالی انجام شده است که جنگنده‌های عربستان سعودی نیز اخیرا یک زندان را در شمال غرب یمن هدف حمله قرار دادند که در پی آن، ده‌ها نفر کشته و مجروح شدند.

حملات عربستان سعودی و امارات عربی متحده پس از آن علیه تأسیسات غیرنظامی یمن تشدید می‌شود که نیرو‌های صنعاء پس از هشدار‌های مکرر اهداف مهمی را در خاک امارات و عربستان سعودی هدف قرار دادند.

ارتش یمن هفته گذشته در عملیاتی موفق تحت عنوان «اعصار الیمن ۱» (طوفان یمن ۱) پالایشگاه نفت منطقه «المصفح» و فرودگاه ابوظبی را با موشک‌های بالستیک و پهپاد هدف قرار داد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن روز دوشنبه هفته جاری از مرحله دوم این عملیات در عمق خاک عربستان سعودی و امارات با عنوان «اعصار الیمن ۲» خبر داد.

ارتش یمن اعلام کرد که نیرو‌های این کشور توانسته‌اند پایگاه هوایی «الظفره» و اهداف حساس دیگری را در ابوظبی با تعداد زیادی موشک بالستیک «ذوالفقار» هدف قرار دهند.

سریع اضافه کرد که ارتش یمن اهداف حیاتی و مهم دیگری در دبی را با پهپاد «صماد ۳» و چند پایگاه‌های نظامی در عمق خاک عربستان سعودی در منطقه «شروره» و مناطق دیگر را با پهپاد‌های «صماد ۱» و «قاصف ۲k» در هم کوبیده است.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن همچنین خبر داد که مراکز حساس و حیاتی در «جازان» و «عسیر» در جنوب عربستان سعودی با تعداد زیادی موشک‌های بالستیک هدف گرفته شده و موشک‌ها دقیقا با اهداف برخورد داشته‌اند.

حملات ارتش یمن پس از آن علیه امارات عربی متحده از سر گرفته شد که «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن پیش از انجام این حملات در گفتگو با شبکه «العربی» خبر داد: «معامله‌ای میان عربستان سعودی و امارات وجود دارد که به موجب آن، عربستان سعودی تمام استان‌های جنوبی یمن از جمله شبوه را به امارات تحویل می‌دهد و به ازای آن، امارات تمام ظرفیت‌های نظامی خود را همچون گذشته [در یمن]به کار خواهد گرفت».

البخیتی هشدار داده بود: «ما از اینجا به امارات توصیه می‌کنیم که به اقدامات تنش‌زای خود ادامه ندهد چراکه اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد. ما در وضعیت جنگی قرار داریم».

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها