به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۹
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
قاضی‌زاده هاشمی گفت: وظیفه اصلی و ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت‌های فرهنگی است که برای این حوزه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم و در کنار آن از ظرفیت‌های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و مشارکت سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنیم.
کد خبر: ۵۰۲۴۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶ - 24January 2022

استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضروری استبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (دوشنبه) در ابتدای سفر دو روزه خود به استان فارس با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر شیراز با قرائت فاتحه و نثار گل به جایگاه و مقام بلند شهدا ادای احترام کرد و در ادامه در صحن آستان مقدس حضرت احمدبن موسی‌الکاظم شاهچراغ (ع) حضور یافت و به زیارت پرداخت.

معاون رئیس‌جمهور همچنین در دیدار با آیت‌الله لطف‌الله دژاکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز اظهار داشت: در دهمین سفر استانی خود توفیق حضور در استان فارس نصیب ما شده است. این سفر‌ها با محوریت حضور در برنامه‌ای به منظور بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود و علاوه بر آن دیدار‌هایی با ایثارگران استان نیز داریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این سفر‌ها حضور دارند و میز خدمت با حضور آنان تشکیل می‌شود تا ایثارگرانی که به هر دلیلی نیاز به حضور در مرکز داشته باشند، کار خود را مستقیما در خود استان به نتیجه برسانند. البته این کار به غیر از ملاقات‌های حضوری و ویدئوکنفرانسی است که در خود مرکز انجام می‌شود. همچنین در جلسه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان‌ها نیز شرکت می‌کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات جامعه ایثارگری جدای از مشکلات کلی جامعه نیست افزود: مسائلی مانند اشتغال و مسکن دغدغه کلی در جامعه است که ایثارگران نیز در این زمینه‌ها دارای مشکل هستند. متأسفانه تاکنون قسمت اعظم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اجرا نشده است و در حال حاضر نیز محدودیت‌هایی در زمینه تأمین بودجه و منابع وجود دارد، اما خوشبختانه دولت جناب رئیسی نگاه بسیار خوبی به ایثارگران دارد و امیدواریم با توجه به این نگاه بتوانیم در مسیر بهبود کیفیت خدمات‌رسانی به این عزیزان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی و ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت‌های فرهنگی است که برای این حوزه نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم و در کنار آن از ظرفیت‌های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و مشارکت سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنیم.

آیت‌الله دژاکام نیز در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر خدمت‌رسانی به ایثارگران گفت: امیدواریم با مدیریت خوبی که در بنیاد شهید و امور ایثارگران شکل گرفته است شاهد رفع مشکلات جاری جامعه معزز ایثارگری باشیم تا زمینه برای فعالیت‌های بهتر به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شود.

وی افزود: ایثارگران عزیز ما بسیار ماخوذ به حیا هستند و در بسیاری از موارد از بیان مسائل و مشکلات خود پرهیز می‌کنند، اما این موضوع نباید باعث شود که نسبت به مشکلات آنان بی‌توجهی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه به بیان نکات و مسائلی در خصوص خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان فارس پرداخت.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها