به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۱
قیس الخزعلی:
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق با بیان اینکه هیأت هماهنگی گروه‌های شیعی عراق یک قدرت واقعی سیاسی است، گفت: این هیأت به منظور برقراری امنیت در عراق، به وحدت و یکپارچگی خود ادامه می‌دهد.
کد خبر: ۵۰۲۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰ - 24January 2022

هیئت هماهنگی شیعی یک قدرت واقعی سیاسی در عراق استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به تازه‌ترین تحولات عراق نوشت: هیأت هماهنگی گروه‌های شیعی یک قدرت سیاسی واقعی است که خواسته‌ها و مطالبات میلیون‌ها نفر از فرزندان ملت آزاد و عزتمند عراق را نمایندگی می‌کند.

در ادامه توئیت الخزعلی آمده است: علت مواضع آرام و پیام‌های مسالمت آمیز و آشتی جویانه هیأت هماهنگی این است که این هیئت از حجم طرح خصمانه علیه عراق و ملت آن اطلاع دارد و می‌داند چه طرحی برای «فرزندان وطن واحد و مذهب واحد» کشیده شده است. این موضع هیأت هماهنگی آنگونه که برخی‌ها گمان می‌کنند از سر درایت و شجاعت است نه ضعف و سستی.

الخزعلی در پایان توئیت خود با اشاره به آیه «و تعاونوا علی البر و التقوی و لاتعاونوا علی الاثم و العدوان» تأکید کرد: هیأت هماهنگی به وحدت و یکپارچگی خود ادامه می‌دهد و تمام توانش را برای عبور دادن عراق و ملت آن به سوی ساحل امنیت به کار می‌گیرد.

روز گذشته «عارف الحمامی» عضو هیأت هماهنگی شیعی در سخنانی به برخی اخبار در خصوص وجود شکاف در صفوف هیئت هماهنگی واکنش نشان داد. این عضو هیئت هماهنگی شیعی عراق با بیان اینکه احزاب و جریان‌های عضو هیئت مذکور یکپارچه و منسجم هستند، گفت: وجود شکاف و دودستگی در صفوف هیئت هماهنگی چیزی جز شایعات بی اساس نیست.

این درحالی است که پیشتر هم «نوری المالکی» رهبر ائتلاف «دولت قانون» عراق یک پست توئیتری در خصوص آخرین تحولات مربوط به تشکیل دولت جدید در این کشور منتشر کرد. المالکی در این پست توئیتری آورده است: هیأت هماهنگی شیعی به سمت تشکیل دولت حرکت می‌کند. مدیریت کشور بر اساس شراکت خواهد بود و همگان زیر سقف قانون اساسی قرار خواهند داشت.

رهبر ائتلاف دولت قانون همچنین در پست توئیتری مذکور آورده است: هیأت هماهنگی شیعی کاملاً قدرتمند و منسجم است. این هیئت دارای وحدت مواضع است. پیش از این، «ضرغام المالکی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون در سخنانی تاکید کرد گفت‌وگو‌های سیاسی بین هیئت هماهنگی شیعی و جریان صدر به منظور تشکیل دولت آینده همچنان ادامه دارد.

این عضو ائتلاف دولت قانون در ادامه با بیان این موضوع تصریح کرد: نمی‌توانیم در میانه راه متوقف شویم و باید بحث‌ها و گفت‌وگو‌ها بین نیرو‌های سیاسی و به ویژه گروه‌های شیعه ادامه یابد. وی با بیان اینکه گروه‌های سنی، به ویژه ائتلاف تقدم، با هم‌پیمان شدن با گروه‌های دیگر توانسته‌اند ۳۷ کرسی را به دست بیاورند، تاکید کرد: در چنین شرایطی هیأت هماهنگی چگونه می‌تواند در حاشیه قرار گیرد؟

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها