به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
بهادری‌جهرمی:
سخنگوی دولت گفت: ما آمادگی لازم را داریم تا زنان موفق که توانسته اند در کنار توجه به نقش مهم و اساسی زن ایرانی و مسلمان در خانواده؛ فعالیت‌های علمی خوبی را هم انجام دهند به جامعه معرفی کنیم.
کد خبر: ۵۰۲۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷ - 23January 2022

زنان فعال و موفق باید به جامعه معرفی شوندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در جلسه هم اندیشی با جمعی از بانوان فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی که به مناسبت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد با اشاره به ظرفیت بالای زنان اظهار داشت: در همه عرصه‌های مختلف اجتماعی، بانوان کشور نشان داده‌اند که چه به جهت نظم و چه از لحاظ دقت، دلسوزی، امانتداری و سایر مؤلفه‌های مهم دیگر از ظرفیت‌های بالایی برخوردار هستند و این مساله قابل مقایسه و کتمان نیست.

وی افزود: من در دوران حضور در نهاد وکالت و تعامل با جامعه حقوقدانان و وکلا اثرگذاری و دقت بانوان را در احقاق حقوق مردم مشاهده و درک کردم و در حوزه پزشکی نیز این تلاش و دلسوزی از سوی پزشکان زن کاملاً محسوس است، اما با این وجود در بکارگیری از ظرفیت بانوان در عرصه‌های اجتماعی همچنان جای کار بیشتری وجود دارد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: استفاده بیشتر از ظرفیت زنان به اقدام فرهنگی و اجرایی در عرصه‌های حاکمیتی و مردمی نیاز دارد

بهادری گفت: مشکلات بانوان اغلب با نگاه مردانه دیده شده و با عینک مردانه مشکلات احصا می‌شود بنابراین، اولویت این است که بانوان مشکل بانوان را مطالبه و حل کنند.

وی در خصوص اظهارات مطرح شده از سوی بانوان در این جلسه از جمله ارتقا سطح مسئولیت‌های زنان در استان‌ها نیز گفت: به عنوان سخنگوی دولت هم منعکس کننده مشکلات به نهاد‌های تصمیم گیرنده هستیم و هم درخواست‌ها را در جلسات و شورا‌های عالی مطرح می‌کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه حضار در این جلسه از بانوان شاخص و الگوی جامعه هستند افزود: یکی از راه‌های افزایش نقش حضور زنان در جامعه معرفی زنان الگو و شاخص به مردم و رسانه‌ها است که دو مزیت دارد یکی اینکه موجب افزایش اعتماد به نفس زنان و دیگری موجب افزایش نقش آفرینی آن‌ها در مسئولیت‌ها می‌شود.

بهادری جهرمی ضمن اعلام آمادگی برای کمک به معرفی زنان الگو و موفق گفت: شورای اطلاع رسانی دولت در این زمینه پشتیبان است و چه در سطح رسانه‌ای و چه در سطح دولت آمادگی لازم را داریم تا با همکاری معاونت زنان ریاست جمهوری زنان موفق و فعال که توانسته اند در کنار توجه به نقش مهم و اساسی زن ایرانی و مسلمان در خانواده؛ فعالیت‌های علمی و اجتماعی خوبی را هم انجام دهند به جامعه معرفی و الگوسازی کنیم.

وی افزود: معرفی زنان موفق در گذر زمان تاثیرگذاری خواهد داشت؛ چرا که وقتی نمونه‌های شاخص در هر عرصه‌ای افزایش یابد، امکان فعالیت و بهره برداری از ظرفیت‌های مغفول در جامعه هم بیشتر می‌شود.

سخنگوی دولت اظهار داشت: اشتغال زایی و ارتقا فعالیت‌های اجتماعی باید به گونه‌ای باشد که ضربه‌ای به نقش مادری نباشد و وجود نمونه‌های شاخصی همچون شما نشان می‌دهد منافاتی بین ایفای نقش مادری، پوشش حجاب اسلامی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی در جامعه ایران وجود ندارد.

بهادری جهرمی افزود: در بحث ازدواج جوانان نیز برای هر نوع کمک، تمام قد اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مشکلات ازدواج جوانان از دغدغه‌های مهم است گفت: در این راستا تمهیدات مختلفی اندیشیده شده است.

سخنگوی دولت کمک به ازدواج آسان و کاهش هزینه‌های ازدواج را یکی از برنامه‌های دولت عنوان کرد و گفت: در جلسه ستاد اقتصادی دولت پیشنهاد‌هایی برای کمک به خرید جهیزیه جوانان با قیمت مناسب در نظر گرفته شده است که قرار شده یک بسته عملیاتی و جامع تهیه و با همکاری دستگاه‌های مسئول اجرا شود.

در ابتدای این دیدار خانم‌ها سیده فاطمه مقیمی (فعال اقتصادی و کارآفرین)، عالیه مهرابی (شاعر و نویسنده)، زهره حسینی (مدیر پلتفرم همدم)، سپیده بابایی (ملی پوش ورزشکار و قهرمان رقابت‌های کشتی بانوان جهان)، بهناز ضرابی زاده (فعال فرهنگی و ادبی و نویسنده کتاب دختر شینا)، سعیده زمانی (خبرنگار)، وفا صدقی (استاد دانشگاه، فعال فناوری فضایی و مدیر پروژه ماهواره پیام) به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و دغدغه‌های جامعه بانوان در عرصه‌های مختلف را بیان کردند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها