به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
رئیس‌جمهور در تماس تلفنی «اردوغان»:
رئیسی گفت: جمهوری اسلامی ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه دارد و از برنامه‌ریزی برای همکاری‌های راهبردی با ترکیه استقبال می‌کنیم.
کد خبر: ۵۰۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸ - 22January 2022

ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه داردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، رؤسای جمهور ایران و ترکیه در گفتگوی تلفنی، روابط دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داده و بر ضرورت تقویت سطح همکاری‌ها و هماهنگی‌های تهران- آنکارا تأکید کردند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شنبه شب در پاسخ به تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ای خود با اشاره به ظرفیت‌های توسعه روابط و همکاری‌های تهران- آنکارا در حوزه‌های دوجانبه و منطقه‌ای اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه دارد و از برنامه‌ریزی برای همکاری‌های راهبردی با ترکیه استقبال می‌کنیم.

رئیس‌جمهور بر لزوم احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها به عنوان تنها راه امنیت و ثبات پایدار در مناطق مختلف منطقه تأکید کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز با بیان اینکه ترکیه فهرستی از همکاری‌های اقتصادی مختلف را برای تقویت و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران آماده کرده است، ابراز علاقمندی کرد که به زودی به تهران سفر کند.

رئیس‌جمهور ترکیه با تأکید بر استمرار تأمین انرژی ترکیه توسط ایران، گفت: ترکیه ایران را تأمین‌کننده قابل اطمینان انرژی می‌داند و به دنبال افزایش سطح همکاری‌های خود با تهران است.

اردوغان همچنین با اشاره به سفر حجت‌الاسلام رئیسی به مسکو و دیدار با آقای پوتین ابراز امیدواری کرد به زودی نتایج و دستاورهای مفید این سفر در مناطق مختلف نمایان شود و بر همراهی کشورش با ایران برای امنیت منطقه تأکید کرد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها