به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خبر داد؛
«فتایی» گفت: رونمایی و معرفی آثار و تازه‌های نشر حوزه «دفاع مقدس» و «ایثار و شهادت» با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، از برنامه‌های جنبی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران است که در استان لرستان اجرا خواهد شد.
کد خبر: ۵۰۱۵۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۴ - 23January 2022

رونمایی از تازه‌های نشر حوزه «دفاع مقدس» لرستان در نمایشگاه کتاب تهران«احمد حسین فتایی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در خرم‌آباد، اظهار داشت: همزمان با برپایی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، استان لرستان نیز میزبان ۱۵ برنامه در این راستا از تاریخ سوم تا دهم بهمن خواهد بود.

وی به تخفیف‌های نمایشگاهی و یارانه اعتباری خرید کتاب از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران برای مخاطبان در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و گفت: لازم است رایزنی مناسب با دستگاه‌های مختلف صورت پذیرد تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود این نمایشگاه برای اصحاب جامعه فرهنگ، هنر و رسانه استان لرستان نیز به‌خوبی بهره ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان برگزاری پویش «نذر کتاب» را قابلیت جدید این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب تهران دانست و گفت: در این پویش، مردم، خیرین، دستگاه‌های مسئول، بخش‌های اقتصادی و... می‌توانند برای بخشی از مردم، کارکنان خودشان و... بن خرید کتاب اختصاص دهند؛ چراکه این امکان فراهم شده است که برای هر کد ملی، منطقه، روستا، دانش‌آموزان، دانشجویان و… کتاب خریداری و ارسال می‌شود.

فتایی با بیان اینکه رونمایی و معرفی آثار و تازه‌های نشر حوزه «دفاع مقدس» و «ایثار و شهادت» با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، از برنامه‌های جنبی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران است که در استان لرستان اجرا خواهد شد، تصریح کرد: امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با محوریت کتاب و کتابخوانی، معرفی کتابخوان‌های کودک و نوجوان، مسابقه حکایت‌خوانی سعدی و شاهنامه‌خوانی کودک و نوجوان و برگزاری اختتامیه مسابقات فرهنگی هفته کتاب، از دیگر برنامه‌های جنبی این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب تهران است که در استان لرستان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه «عصری با کتاب» با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران، اجرای برنامه قصه‌گویی به گویش محلی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان، اجرای داستان یا نمایشنامه‌خوانی با همکاری انجمن نمایش استان، آسیب‌شناسی وضعیت‌کتاب‌فروشان و کتابخانه‌های استان لرستان با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری خرم‌آباد، رونمایی از تازه‌های نشر استان لرستان، نقد و بررسی کتاب نویسندگان استان، نشست ادبی با موضوع فرهنگ عامه، آسیب‌شناسی فرهنگ مطالعه با همکاری ادارات‌کل کتابخانه‌های عمومی، آموزش و پرورش و شهرداری‌های استان لرستان، نشست توسعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس با همکاری آموزش و پرورش نیز در حاشیه دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، در استان لرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار