به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
نماینده ولی‌فقیه در یزد در دیدار با معاون وزیر نیرو:
آیت‌الله «ناصری» گفت: مسئولان یزد برای اجرای تفاهمنامه‌های امضا شده در حوزه تولید انرژی خورشیدی اهتمام و جدیت داشته باشند.
کد خبر: ۵۰۱۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳ - 19January 2022

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی‌فقیه در یزد در دیدار با «محمود کمانی» معاون وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری در زمینه تولید برق از انرژی خورشیدی، اظهار داشت: یکی از مواردی که باید مدنظر باشد، ارزان‌تر تمام شدن راه اندازی این نیروگاه هاست.

وی افزود: پرداخت به موقع هزینه برق به سرمایه گذاران نیز یکی دیگر از مواردی است که باید مدنظر مسئولان باشد تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این زمینه رغبت پیدا کنند.

ناصری بر لزوم جدیت در اجرای تفاهمنامه‌های امضا شده و تلاش برای عمل به آن‌ها تاکید کرد و گفت: امیدواریم به زودی شاهد سرمایه گذاری‌های عظیم در زمینه تولید انرژی خورشیدی باشیم.

وی همچنین بر لزوم پرداخت تسهیلات بلندمدت و ارزان قیمت به سرمایه گذاران خانگی تاکید کرد و اظهار داشت: اگر مردم و سرمایه گذاران خانگی و سرمایه گذاران بزرگ حمایت شوند، یزد می‌تواند به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برق در کشور تبدیل شود.

ناصری تصریح کرد: نعمت خدادادی انرژی خورشیدی در یزد وجود دارد و امیدواریم با برنامه ریزی درست و اصولی بتوانیم از این نعمت الهی در تولید برق در سطح کشور استفاده کنیم. استان یزد هم پتانسیل بسیار خوب بادی و هم پتانسیل بسیار خوب خورشیدی دارد و تولید برق از آن نیز مقرون به صرفه است.

محمود کمانی افزود: سرمایه گذاران بسیاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به تعامل خوبی که مدیران استان با سرمایه گذاران دارند، امیدواریم بتوانیم بخشی از هدف گذاری تولید ۱۰ هزار مگاواتی که در دولت سیزدهم انجام شده، در یزد محقق کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها