به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد؛
محمودی گفت: با نگاه ویژه و حل مسائل زیست محیطی منطقه ۱۹ می‌تواند آن را به عنوان منطقه‌ای پایلوت و دوستدار محیط زیست در بین مناطق شهرداری تبدیل شود.
کد خبر: ۵۰۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷ - 19January 2022

تبدیل منطقه ۱۹ به منطقه پایلوت دوستدار محیط زیست با تحقق اقدامات ویژهبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در همایش روز هوای پاک ضمن تشکر از فعالیت‌های زیست محیطی مدیریت شهری این منطقه ۱۹، مسئله خلازیر را موضوع جدی زیست محیطی اعلام و بر حل آن با مشارکت همه نهاد‌های مربوطه تأکید کرد.

به گفته این مسئول عدم توسعه درست کلانشهر‌ها و برنامه لجام گسیخته توسعه صنایع در شهرها، افزایش خودرو‌ها اعم از تردد کامیون‌ها و حجم زیادی از خودرو‌های سواری و موتورسیکلت‌ها و ناوگان حمل و نقل فرسوده از جمله عوامل آلودگی هوای شهر تهران هستند.

محمودی تأکید کرد: با تعمیر ناوگان فرسوده شهر تهران وتأمین گازوئیل مناسب‌تر به عنوان برنامه‌های کوتاه مدت و همچنین اجرای برنامه‌های بلند مدت از طریق تعامل بین بخشی و مشارکت مردم به عنوان اصلی مهم در این موضوع می‌توان شاهد حل بخش عمده‌ای از مشکل آلودگی هوا به ویژه در بخش جنوبی شهر تهران باشیم.

وی منطقه ۱۹ را منطقه‌ای مهم در بحث اجرای برنامه‌های محیط زیست دانست که با نگاه ویژه و حل مسائل زیست محیطی آن می‌تواند به عنوان منطقه‌ای پایلوت و دوستدار محیط زیست در بین مناطق تبدیل شود.

در ادامه همایش مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹ ضمن تشکر از نگاه و توجه ویژه مدیر کل محیط زیست استان تهران به اجرای برنامه‌های زیست محیطی در این منطقه و همه فعالان این عرصه، ترافیک و آلودگی هوا را دو موضوع متأثر از هم عنوان کرد و ادامه داد: حل مشکل آلودگی هوا موضوعی کشوری است و عزم جدی همه دستگاه‌ها به ویژه شهرداری را می‌طلبد.

وی در تشریح بخشی از اقدامات زیست محیطی منطقه برای کاهش آلودگی محیط زیست بیان کرد: طی دو ماه گذشته شاهد اتفاقات خوبی همچون اجرای طرح بازیافت لاستیک و افتتاح کارواش نانوبخار در این منطقه بوده ایم. همچنین بحث توانمندسازی شهروندان درخصوص پسماند و تفکیک از مبدأ، استفاده از انرژی‌های نو و تبدیل بخش اعظمی از تأسیسات شهرداری به پنل‌های خورشیدی، پیگیری جدی بحث معاینه فنی خودرو‌ها و ... از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده در این حوزه محسوب می‌شوند.

هدایت در ادامه به ساماندهی خلازیر و ناحیه ۳ به عنوان دغدغه‌های جدی در محیط زیست اشاره کرد و گفت: در این راستا ضمن کاهش آتش افروزی‌ها در این محدوده، برای حذف کامل آن تلاش خواهیم کرد. علاوه براین در آینده نزدیک با تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه مرکزی میوه و تره بار مشکل فاضلاب این محدوده نیز مرتفع خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای برنامه‌های زیست محیطی و پروژه‌های دوستدار میحط زیست و نیز مشارکت جدی مردم فهیم و دلسوز این منطقه شاهد بهتر شدن هوای تهران و کاهش آلودگی هوا باشیم.

در پایان این همایش شهردار منطقه ضمن قدردانی از خدمات مدیرکل محیط زیست استان تهران و اهدای لوح، از فعالان محیط زیست تقدیر کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار