به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
نماینده ولی فقیه در یزد در دیدار با معاون فناوری وزیر علوم مطرح کرد؛
آیت‌الله «ناصری» گفت: ایجاد مراکز فناوری در دانشگاه‌ها گامی در مسیر تحول در سیستم آموزشی است و لازم است در کنار این مهم، پیوست فرهنگی نیز در نظر گرفته شود.
کد خبر: ۵۰۱۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳ - 19January 2022

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی‌فقیه در یزد در دیدار با «علی خیرالدین» معاون فناوری وزیر علوم با ابراز خرسندی از تشکیل مراکز فناوری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: گرچه این اتفاق سال‌ها دیر رخ داد و ما در دام سیستم آموزشی غربی‌ها افتادیم، اما باز هم خوب است و امیدواریم تداوم یابد.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت کشور در گرو تحول در سیستم آموزشی کشور است، ادامه داد: اینکه بسیاری از مدیران ما اکنون در اجرای بسیاری از سیاست‌ها از جمله اقتصاد مقاومتی ناموفق هستند، به دلیل نقص در سیستم آموزشی است.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سه گروه باید در دانشگاه‌ها فعال شوند، افزود: گروه اول باید به شناسایی دانشجویان نخبه، گروه دوم به پیوند این دانشجویان به صنعت و گروه سوم به پاسخگویی نیاز‌های دانشجویان بپردازند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه در دانش بنیان‌ها باید پیوست‌های فرهنگی نیز داشته باشیم، عنوان کرد: در کنار توسعه و پیشرفت علمی، دین و اعتقادات نیز باید پررنگ بماند تا نخبگان و دانشجویان ما متعهد به کشور باقی بمانند.

خیرالدین، معاون فناوری وزیر علوم نیز در این دیدار گفت: رویکرد وزارت علوم با توجه به سخنان رهبری، بحث مسئله محوری است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها نیز باید بتوانند به سهم مشکلی از مشکلات کشور را حل کنند، افزود: یکی از اولویت‌های ما ایجاد ارتباط قوی میان دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری است و استان یزد در این زمینه پیشرو است.

خیرالدین با بیان اینکه یزد یک قطب دانشگاهی به شمار می‌رود، عنوان کرد: حمایت ویژه‌ای هم از دانشگاه و هم پارک علم و فناوری باید صورت بگیرد و در این راستا ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان به ریاست استاندارد تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ۴۴ درصد بیکاران ما فارغ التحصیل دانشگاهی هستند، افزود: سه میلیون و ۱۰۰ هزار بیکار در کشور داریم و فارغ التحصیلان ما ۴۴ درصد این میزان را تشکیل می‌دهند که این امر تامل برانگیز است.

خیرالدین تاکید کرد: بر این اساس اکنون دغدغه ما ایجاد شغل برای دانشجویان فارغ التحصیل و مهارت آموزی به آنهاست.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها