به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
یادداشت/ سعید شهرابی فراهانی
حتی اگر برجام احیا شود و تمام خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران در این توافق بین‌المللی برآورده شود ولی همچنان نگاه به رژیم صهیونیستی تغییر نخواهد کرد و همین موضوع تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی این رژیم را برای بقا افزایش خواهد داد.
کد خبر: ۵۰۱۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱ - 18January 2022

تشدید جنگ اطلاعاتی و ضدامنیتی صهیونیست‌ها علیه ایران/ جامعه اطلاعاتی کشور آماده جهاد همه جانبهگروه اخبار داخلی دفاع‌پرس ـ سعید شهرابی فراهانی؛ بی مقدمه ... برجام احیا شده، توافق موقت و حتی برجام‌های منطقه‌ای و موشکی مانع از فعالیت اطلاعاتی و ضدامنیتی رزیم اشغالگر قدس علیه جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت نخواهند شد.

ایران در نگاه صهیونیست‌ها یک تهدید وجودی است که موجودیت رژیم کودک کش را با ابهام مواجه می‌کند؛ به این معنا تا زمانی که این رژیم غاصب در حیات باشد و ایران نیز مسیر کنونی خود را طی کند، منازعه ادامه خواهد داشت مگر اینکه روزی فرا برسد که یکی از این دو به پایان رسیده باشند.

موقعیت ژئوپلیتیک و عمق محدود استراتژیک سرزمین اشغالی باعث شده که صهیونیست‌ها تأمین امنیت برای بقای خود را از بیرون از محیط امنیتی آغاز کنند. اقدامات این رژیم در انهدام راکتور‌های هسته‌ای عراق و سوریه، حملات گاه و بیگاه علیه نیرو‌های جبهه مقاومت در دو کشور یاد شده و عملیات‌های تروریستی هدفمند – از جمله ترور ناجوانمردانه سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس - تنها بخشی کوچکی از تلاش‌های گسترده و جهانی این رژیم جنایتکار در حوزه درگیری‌های اطلاعاتی است.

برخلاف موضوعات مربوط به نبرد‌های نظامی؛ در جنگ امنیتی و اطلاعاتی با رژیم غدّار و مکّار صهیونیستی؛ استراتژی مبتنی بر بازدارندگی فاقد کارایی لازم است. چه اینکه جنگ‌های اطلاعاتی با توجه به ماهیت متفاوت خود، به گونه‌ای مستمر و اصطلاحاً تیک-تاکی در جریان هستند و تا هنگامی که اهداف کلان و راهبردی یک نظام سیاسی و سرویس‌های اطلاعاتی آن دچار دگرگونی نشوند؛ الگو‌های دوستی و دشمنی نیز در کشمکش‌های اطلاعاتی و امنیتی پابرجا خواهند بود.

از دیدگاه این قلم، تشدید فعالیت‌های خصمانه ضدامنیتی و اطلاعاتی سرویس موساد و همکاران منطقه‌ای آن علیه منافع ملی ایرانیان در فردای تعیین تکلیف احیای برجام؛ موضوعی قابل تصور و انتظار است.

احیای برجام چه به طور کامل یا نصفه و نیمه به نتیجه برسد و چه عقیم بماند؛ حقد و کینه رژیم صهیونیستی از محور مقاومت کماکان ادامه خواهد داشت، زیرا این واقعیتی غیرقابل کتمان است که اکنون رزمندگان مقاومت پس از فرونشاندن توطئه غربی-عبری-عربی تروریسم تکفیری؛ به مجاورت مرز‌های خاک اشغال شده فلسطین رسیده اند و آزادی قدس شریف و فروپاشی افسانه جعلی صهیونیسم بیش از هر زمان دیگری در دسترس مستضعفان و آزادگان عالم قرار دارد.

با این وصف؛ دستگاه امنیتی صهیونیست‌ها خود را به در و دیوار می‌کوبند تا از این مخمصه و گرداب هولناک نابودی خارج شوند.

از این رو وقت آن است تا جامعه اطلاعاتی کشور نیز به عنوان مرکز ثقل جبهه مقاومت در برابر استکبار آمادگی خود را بیش از هر زمان دیگری ارتقا داده و حتی در صورت لزوم و احساس نیاز؛ راهبرد‌های خود را در هر گام و ساعت به روز رسانی کرده و به بهترین سرمایه انسانی، ابزار‌های مادی و غیرمادی و امکانات تخصصی مجهز گردد تا مانند همیشه از اقتدار ایران اسلامی و جبهه مقاومت به بهترین شکل ممکت صیانت و حفاظت نماید.

فراموش نکنیم که مقطع مذاکرات احیای برجام، اگرچه می‌تواند دوره فترت و توقف موقت زد و خورد‌های عملیاتی در حوزه نبرد اطلاعاتی باشد؛ لیکن جنگ در لایه‌های شناسایی و طرح ریزی ادامه دارد و موثرترین عامل یاری دهنده رژیم حیله گر صهیونیست برای تفوق و ضربه زدن به مجاهدت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج)؛ همانا جریان نفوذ است.

بار دیگر کلام مقتدرانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را خطاب به جبهه جهانی تکبر و کفر و نفاق یادآوری می‌کنیم: «هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم ... بیا! ما منتظریم. مرد این میدان ما هستیم برای شما ... بدان! در آن جایی که فکر نمی‌کنی ما نزدیک شما هستیم»

و مکرو و مکر الله و الله خیر الماکرین.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار