به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
یادداشت/ سعید شهرابی فراهانی
رژیم اشغالگر قدس بهتر از تمامی تحلیلگران امنیتی در سراسر دنیا می‌داند که در صورت ارتکاب یک اشتباه محاسباتی، ظرفیت محور مقاومت و شاگردان حاج قاسم برای تحقق آرزوی تمامی آزادگان جهان مبنی بر فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی فعال خواهد شد.
کد خبر: ۴۹۵۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳ - 19December 2021

از «ساعت شنی وین» تا «کرنومتر‌های ویژه جبهه مقاومت»گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس ـ سعید شهرابی فراهانی؛ هفتمین دور مذاکرات موسوم به احیای برجام در آخرین جمعه آذرماه به پایان رسید. در این مرحله طرف‌های غربی و عقبه عبری-عربی آنان تلاش کردند تا از طریق «تخریب سازنده» برجام؛ کمپینی پنهان را فعال نمایند و زمینه‌های توافقی طولانی‌تر و مفصل‌تر را همراه با فشار مهلک علیه جمهوری اسلامی ایران و با هر چه بیشتر محدود کردن آن؛ مهیا کنند.

خواه ناخواه در شرایط فعلی «فرا برجام» و «فرو برجام» برای جمهوری اسلامی ایران ممکن و پذیرفتنی نیست. جالب اینجاست که آمریکا نیز شرایطی مشابه دارد و البته با کارت‌های ضعیف‌تر. دلیل غر و لند‌های آمریکایی‌های مستقر در «اتاق بغلی» نیز همین است.

آخرین دانه‌های شن ساعت شنی برای احیای برجام در حالی آماده فروریختن هستند که تیم بایدن، ایده‌ای اغوا کننده‌ای ندارد که به جای برجام پیشنهاد دهد. از طرف دیگر حماقت دولت پیشین آمریکا در خروج یکباره از برجام؛ روند اقدامات گام به گام را برای احیای آن بی‌معنا ساخته است: ایران تمامی گام‌های مربوط به خود را برداشت، ولی بیش از همیشه تحت تحریم قرار گرفت. آمریکا نیز ایستاد و نظاره کرد تا شاید با تضعیف نظام جمهوری اسلامی در مذاکرات پساترامپ! امتیاز‌های شیرین‌تر را با سهولت بیشتری به دست آورد.

این پروسه موجب بی‌اعتمادی ایران به طرف‌های غربی شده و کارت آمریکا برای «احیای آزمایشی برجام» را بی‌اعتبار کرده است.

نکته دیگری که در دور هفتم مذاکرات احیا قابل تأمل محسوب می‌شود بازی صورت گل درشت! و زمخت مدیرکل آژانس در قضیه نصب دوربین‌ها در اماکن هسته‌ای کشور است که عملاً گروسی را از شأن حرفه‌ای خود تنزیل داده و او را به یک عامل سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه تبدیل نموده بود.

سناریوی چماق قطعنامه احتمالی شورای حکام پیش از پایان سال میلادی جاری؛ با واکنش به موقع تیم دست اندرکار مذاکره، کارایی خود را از دست داد و تحویل تصاویر آفلاین سایت‌های معین شده «بدون عدول از مواضع اعلامی» به لغو تحریم‌ها مشروط شد.

در این اثنا، چنگ و دندان نشان دادن‌های رژیم صهیونیستی نیز توجهات بسیاری را در داخل و خارج کشور به خود جلب کرد. پیش از این در یادداشتی با عنوان «صف آرایی بازیگر نقش منفی و بازیگران نقش مکمل»؛ گوشه‌ای از تاکتیک‌های دولت جعلی و شرور منطقه غرب آسیا در مواجهه با مذاکرات احیای برجام ترسیم شده بود.

جامعه اطلاعاتی رژیم اشغالگر قدس، خصوصاً حوزه اطلاعات نظامی آن بهتر از تمامی تحلیلگران امنیتی در سراسر دنیا می‌دانند که در صورت ارتکاب یک اشتباه محاسبه، «کرنومتر‌های ویژه جبهه مقاومت» جایگزین «ساعت شنی وین» شده و در تکامل روند آزادسازی لبنان، جنگ تابستان ۲۰۰۶، نبرد‌های مردم سرفراز غزه با ارتش تا بن دندان مسلّح صهیونیست از جمله جنگ اخیر «شمشیر قدس»؛ نقطه عطف و مرحله‌ای تعیین کننده برای تحقق آرزوی تمامی آزادگان جهان مبنی بر فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی توسط همرزمان و شاگردان حاج قاسم سلیمانی، حسن طهرانی مقدم، احمد متوسلیان و رزمندگان نخبه و خلف نیرو‌های تیپ ۵۸ ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی (اعزامی به دمشق در سال ۱۳۶۱) و... رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار