به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰
برای بررسی تحولات اخیر؛
سران جنبش‌های «حماس» و «جهاد اسلامی» در جریان یک نشست مهم به بررسی آخرین تحولات فلسطین پرداختند و بر لزوم تقویت قدرت مقاومت تأکید کردند.
کد خبر: ۴۹۵۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶ - 19December 2021

نشست مهم رهبران «حماس» و «جهاد اسلامی» برگزار شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین الیوم، رهبران جنبش‌های «حماس» و «جهاد اسلامی» فلسطین اخیراً نشست مهمی را با یکدیگر برگزار کردند. رهبران دو جنبش مذکور در جریان این نشست تشدید عملیات مقاومتی در نقاط مختلف کرانه باختری را ستودند.

سران حماس و جهاد اسلامی بر لزوم تداوم عملیات مقاومتی در کرانه باختری تأکید و اعلام کردند که تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه پیامد‌های وخیمی به دنبال خواهد داشت و تل آویو به دنبال این تجاوزات بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

شرکت کنندگان در نشست مشترک میان حماس و جهاد اسلامی همچنین اقدامات تشکیلات خودگردان فلسطین در تعرض به موکب‌های استقبال از اسرای آزادشده فلسطینی، اعلام کردند: اقدامات دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان در بازداشت اسرای آزاد شده محکوم است.

در نشست مذکور همچنین تحولات اخیر در اردوگاه «البرج الشمالی» لبنان مورد بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم مجازات عاملان کشتار فلسطینیان در اردوگاه البرج الشمالی تأکید کردند.

سران حماس و جهاد اسلامی تأکید کردند که مقاومت اولویت اساسی آن‌ها است و روز به روز نیز تقویت خواهد شد. دو طرف همچنین تصمیماتی را به منظور تقویت قدرت مقاومت در سطح شاخه‌های نظامی، اتخاذ کردند.

شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم تحقق وحدت ملی نیز تأکید کردند. سران حماس و جهاد اسلامی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی کشور‌های عربی را نیز به شدت محکوم کردند.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی از جامعه جهانی خواستند تا به مسئولیت خود در قبال لغو محاصره غزه عمل کند. دو جنبش مذکور اعلام کردند که تداوم محاصره غزه موجب انفجار اوضاع خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار