به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸
منابع صهیونیستی در واکنش به طرح وزیر خارجه این رژیم که به مقامات مصر ارائه شده، اعلام کردند، قانع کردن جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی به مفاد این طرح سخت است.
کد خبر: ۴۹۴۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵ - 16December 2021

منابع صهیونیست: حماس و جهاد، ترک سلاح مقابل وعده اقتصادی را نمی‌پذیرندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع امنیتی صهیونیستی طرح «یائیر لاپید» وزیر خارجه این رژیم را که در قاهره ارائه داده و شامل اختصاص مزایای اقتصادی به غزه در مقابل خلع سلاح حماس و بازگشت تشکیلات خودگردان به نوار غزه می‌شود، مورد تردید قرار دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، منابع عالیرتبه در ارتش رژیم صهیونیستی اقرار کرده‌اند، قانع کردند حماس و جهاد اسلامی به کنار گذاشتن سلاحشان در مقابل غذا یا وعد‌ه‌های اقتصادی طولانی مدت سخت است آنهم در شرایطی که وضعیت نوار غزه در حال بدتر شدن است.

این منابع افزودند، اگر تمامی طرف‌ها خوستار آتش‌بس واقعی در نوار غزه در سایه تهدیدات کنونی علیه رژیم اسرائیل هستند، باید پیشنهاد عملی و جسورانه‌ داده شود.

لاپید هفته جاری طرح خود را تحویل مقامات قاهره داد. وی گفته درباره این طرح با «آنتونی بلینکن»وزیر خارجه آمریکا، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و تعدادی از مقامات مصری، اتحادیه اروپا و نیز کشورهای حاشیه خلیج فارس صحبت کرده است.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفته این طرح شامل دو مرحله می‌شود: اول، بازسازی و تأمین نیازهای انسانی در غزه در مقابل تضعیف قدرت نظامی حماس از طریق نیروهای بین‌الملل و دوم، طرح اقتصادی کاملی که امنیت را تضمین می‌کند.

بنا به گفته لاپید مرحله دوم طرح شامل مواردی از جمله ساخت بندر، شبکه ارتباطی میان غزه و کرانه باختری، سرمایه‌گذاری در غزه و طرح‌های اقتصادی مشترک میان اسرائیل، مصر و تشکیلات خودگردان است.

محاصره نوار غزه وارد پانزدهمین سال خود شده و وضعیت انسانی و معیشتی در این منطقه روز به روز بدتر می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها