به روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
یکشنبه به میزبانی پاکستان؛
وزیر خارجه پاکستان در آستانه برگزاری نشست روز یکشنبه سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد، گفت: لازم است تصمیمات فوری برای جلوگیری از یک بحران انسانی وخیم در افغانستان اتخاذ شود.
کد خبر: ۴۹۴۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹ - 16December 2021

نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی درباره افغانستان برگزار می‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از نقل از خبرگزاری شینهوا، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان در آستانه برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد بر لزوم اتخاذ تصمیمات فوری توسط جامعه جهانی برای جلوگیری از یک بحران انسانی وخیم در افغانستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان در آستانه میزبانی اسلام آباد از نخستین نشست بین المللی سازمان همکاری اسلامی با موضوع افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: پاکستان روز یکشنبه آتی میزبان نشست فوق‌العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی بوده و امیدوار است این نشست به یک جمع بندی مناسب از اوضاع افغانستان برسد.

شاه محمود قریشی با صدوربیانیه‌ای از جامعه جهانی درخواست کرد تا درک کند «هر گونه آشفتگی در ارتباط با بحران انسانی در افغانستان به تقویت نهاد‌های تروریستی» منتهی می‌شود.

گفتنی است که طالبان پس از به دست گرفتن قدرت در تابستان امسال، اقدام به تشکیل دولتی موقت کرد که به زعم خود دولتی فراگیر است، اما کشور‌های دیگر تأکید کرده اند که تا زمان تشکیل یک دولت فراگیر از اقوام مختلف افغان در این کشور، دولت کنونی را به رسمیت نخواهند شناخت؛ موضوعی که می‌تواند به یک بحران انسانی بزرگ به ویژه با ادامه بلوکه بودن دارایی‌های این کشور از سوی آمریکا مبدل شود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها