به روز شده در: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
معاون اول رئیس جمهور:
مخبر مهم‌ترین موضوع در اداره کشور را اجرای دولت الکترونیک عنوان کرد و مبارزه با فساد و تحقق رفاه اجتماعی را در سایه تحقق آن دانست.
کد خبر: ۴۹۴۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴ - 11December 2021

مهم‌ترین موضوع در اداره کشور تحقق دولت الکترونیک استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های اولویت‌دار دولت الکترونیک و سامانه جامع تجارت، اظهار داشت: اجرای دولت الکترونیک و به ویژه سامانه جامع تجارت از امور بسیار دشوار و سختی بود که خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت با کمک دستگاه‌های مربوطه توانست با تلاش و جدیت در همین مدت صد روز گذشته پیگیری و اجرایی کند.

معاون اول رئیس جمهور در این جلسه که وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت و معدن و همچنین نمایندگان دستگاه‌های ذیربط حضور داشتند، از تلاش تمامی دستگاه‌های ذیربط برای به ثمر رسیدن و اجرای تکالیف محول شده در سامانه جامع تجارت قدردانی کرد و گفت: باید دستگاه‌هایی که از سررسید تعهد و تکالیف خود در سامانه جامع تجارت عقب مانده اند هرچه زودتر و با جدیت وظایف خود را انجام دهند.

مخبر همچنین با اشاره به گزارش رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک در خصوص پیشرفت ماهانه تکالیف دستگاه‌های ذیربط در سامانه جامع تجارت تصریح کرد: با تحقق دولت الکترونیک از بسیاری امضا‌های طلایی و زمینه‌های فساد جلوگیری می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد سامانه جامع تجارت، اصلاح فرآیند‌ها و یکی شدن داده‌ها را از مهمترین اهداف سامانه جامع تجارت برشمرد و اظهار داشت: پروژه شفافیت کالا و خدمات، تسهیلات بانکی، ثبت فاکتور کالا‌ها و پوشش صادرات و واردات کشور در سامانه جامع تجارت از مهمترین محور‌های عملکرد و اقدامات وزارت صمت در سامانه جامع تجارت است.

معاون بانک مرکزی نیز گزارشی از دسترسی کامل به پایگاه‌های داده و سامانه گمرک در سامانه جامع تجارت ارائه و تاکید کرد که با تلاش‌های دولت ارسال و برداشت سیستمی اطلاعات و داده‌ها در رده‌های مختلف تجاری در حوزه اظهار نامه‌های گمرکی و ترخیص کالا‌ها بصورت الکترونیکی در حال انجام است.

همچنین در این جلسه اعلام شد که فرآیند صدور کارت بازرگانی بدون مراجعه حضوری و دخالت عامل انسانی و بصورت هوشمند و الکترونیکی ثبت می‌شود و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

در ادامه جلسه نیز تاکید شد تبادل سرویس‌ها و خدمات بین دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف با محوریت و مرکزیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شود.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار