به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۷
رسانه‌های یمنی اعلام کردند، نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند پس از نبرد سنگین در جنوب مأرب بر مهم‌ترین و بزرگترین پایگاه القاعده در این منطقه به صورت کامل مسلط شوند.
کد خبر: ۴۹۳۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲ - 11December 2021

نیرو‌های صنعاء بر مهم‌ترین پایگاه القاعده در جنوب مأرب تسلط پیدا کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع قبیله‌ای در استان «مأرب» یمن به «وکاله الصحافه الیمنیه» گفتند، نیرو‌های صنعا پس از درگیری‌های شدید با نیرو‌های ائتلاف متجاوز موفق شدند کنترل پایگاه «کری» مهم‌ترین و بزرگترین پایگاه القاعده در «وادی عبیده» در جنوب مأرب را دست بگیرند.

نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر زرادخانه بزرگ سلاح و مهمات در این پایگاه نیز مسلط شدند؛ القاعده قصد داشت هنگام تسلط کامل نیرو‌های صنعا بر مأرب از این سلاح‌ها برای عملیات‌های تروریستی در مأرب استفاده کند.

حزب «اصلاح» (وابسته به دولت مستعفی) در فوریه گذشته بیش از ۱۵۰ عنصر القاعده را از استان «حضرموت»، ۱۰۰ عنصر را از استان البیضاء و ۷۰ القاعده‌ای دیگر را از «ابین» وارد مأرب کرد.

هفته گذشته شبکه «المیادین» به نقل از منابع میدانی اعلام کرد: نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سلسله کوه‌های «البلق الشرقی» را که در خط تماس با شهر مأرب قرار دارد، آزاد کردند.

این ارتفاعات، آخرین مکان مرتفع برای دفاع از شهر مأرب از سمت جنوب شرقی است.

در همین ارتباط، «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن با تایید نزدیک شدن به ساعات تعیین کننده در شهر مارب، گفت: «نیرو‌های مسلح یمن تحت فشار‌های مردمی قرار دارند و از آن‌ها خواسته می‌شود این شهر را آزاد کنند».

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار