به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳
تخت روانچی:
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت که رژیم صهیونیستی باید بدون هیچ پیش شرطی و سریعا به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی بپیوندد.
کد خبر: ۴۹۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶ - 08December 2021

رژیم اسرائیل بدون هیچ پیش شرطی و سریعا به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی بپیونددبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک امروز (چهارشنبه) در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع سوریه بیان کرد: برای جلوگیری از رنج بیشتر مردم سوریه و آثار منفی درگیری این کشور بر صلح و امنیت منطقه‌ای، باید تلاش‌ها برای پایان دادن به آن مضاعف شود.

وی یادآور شد: البته اینگونه اقدامات باید مبتنی بر احترام کامل به حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه، خروج تمام نیروهای ناخوانده و اشغالگر از تمام نقاط این کشور و همچنین مبارزه مؤثر با گروه‌های تروریستی در آن باشد. 

تخت روانچی همچنین تصریح کرد: بسیاری از تروریست‌های مستقر در سوریه باید به خاطر استفاده از عوامل شیمیایی در جریان درگیری این کشور محاکمه شوند.

نماینده ایران بیان کرد: ما بار دیگر حمایت کامل خود را از تحقق اهداف کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی از طریق اجرای کامل، مؤثر و غیر تبعیض آمیز آن اعلام می‌کنیم و قویاً خواستار جهانشمولی این معاهده هستیم. در این راستا، ایران معتقد است باید رژیم اسرائیل مجبور شود بدون هیچ پیش شرط یا تأخیر بیشتر به این کنوانسیون بپیوندد.

این دیپلمات ارشد ایرانی گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنین بر اهمیت تقویت اقتدار کنوانسیون و فعالیت مستقل، بیطرفانه و حرفه‌ای سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تأکید می‌کند و خواستار پایان دادن به استفاده ابزاری برخی کشورها از این سازمان است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های قابل توجه دولت سوریه در اجرای تعهداتش بر اساس کنوانسیون از جمله تخریب کامل تمامی ۲۷ تأسیسات تولید سلاح شیمیایی خود، تقدیر می‌کند و امیدوار است دیدار آینده مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و وزیر امور خارجه سوریه به حل مسائل باقیمانده منجر شود.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار