به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۹
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران:
حجت‌الاسلام «حاجی صادقی» گفت: سردار حاج «قاسم سلیمانی» با برپایی نماز در میدان‌های حق علیه باطل، قدرت و نفوذ نماز را در بین مسلمانان به نمایش گذاشت.
کد خبر: ۴۹۳۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲ - 08December 2021

به گزارش دفاع‌پرس از قزوین، حجت الاسلام «عبدالله حاجی صادقی» امروز در همایش منزلت نماز نیروهای مسلح استان قزوین، اظهار داشت: اسلام کمال و سعادت هر انسانی را در یک حرکت، هجرت و پرواز تعریف کرده است و می‌گوید هدف آفرینش این است‌ که انسان از مبدا خاکی به مقصد الهی هجرت کند.

این مسئول گفت: دین به دنبال این است که انسان را از زمین به ملکوت برساند و کسانی خوشبخت هستند که سبک زندکی آنها زمینی نیست و روح الهی دارد. خداوند برای تحقق این هدف، راه و ابزار آن را که نماز است نشان داده و عبادت را مرکب از عروج و وسیله پرواز ذکر کرده که با نماز محقق می شود.

وی با بیان اینکه قیمت هر عبادتی به میزان تقرب آن به خدا است بیان کرد: نماز آداب صحت و اثر بخشی دارد که هر دوی آنها در انجام این فریضه، لازم است چون به همان میزان که به مناسک پرداخته می شود باید به باطن آن هم توجه کرد چراکه عبادت ها باید قدرت بالا برندگی داشته باشند.

این مسوول گفت: عبادت عامل تقرب است ولی دامنه آن وسیع است و هر عملی با نیت تقرب انجام شود عبادت به حساب می آید و بهترین عبادت ها خدمت به مردم است. نماز گل سر سبد عبادات، معراج مومن، باطن و ظاهر دین و پناهگاهی است که انسان با ذکر خدا در آن ایمن می شود و به آرامشی می رسد که هیچ چیز آن را متزلزل نمی کند.

وی افزود: یاد خدا باعث آرامش می شود و انسان در پرتو نماز به آرامشی می رسد که او را از هر نگرانی مصون می دارد. نماز بزرگترین وسیله معراج و معیار تمامی اعمال است و همه چیز به نماز بستگی دارد. اگر نماز معراج نمی آفریند، باعث آرامش نمی شود و لذتی به انسان نمی رساند چون پوسته نماز است و از آن باید توبه کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار