به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد؛
حجت‌الاسلام «حکمتی‌نیک» با تاکید بر توجه خبرنگاران به بایدها و نبایدهای اخلاق رسانه‌ای، گفت: پایبندی به محاسن و مکارم اخلاقی، تعهد در بیان، رعایت امانت و پایبند بودن به منافع عمومی نظام بخشی از بایدهای اخلاق رسانه‌ای است.
کد خبر: ۴۹۳۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳ - 08December 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، حجت‌الاسلام «سیروس حکمتی‌نیک» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست «اخلاق رسانه‌ای و جهاد تبیین» اظهار داشت: جهاد تبیین از مهم‌ترین مفاهیمی است که بارها توسط رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید شده است. تبیین دستاوردهای نظام از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون از جمله عرصه‌هایی است که خلا آن در کشور و استان احساس می‌شود. یکی دیگر عرصه‌هایی که می‌تواند اصحاب رسانه به آن توجه داشته باشد تنویر افکار عمومی است.

وی افزود: اخلاق رسانه‌ای از دیگر عرصه‌های جهاد تبیین است؛ باور و اعتقاد قلبی، عمل صالح و اخلاقیات و روابط اجتماعی سه ضلع سعادت انسان است که همه انسان‌ها ملزم به رعایت آن هستند، اما اخلاق حرفه‌ای، متناسب با جایگاه و شغل انسان تعریف می‌شود. بر اساس آموزه‌های اسلام، کسانی که اهل رسانه هستند نیز دارای بایدها و نبایدهای اخلاقی هستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: پایبندی به محاسن و مکارم اخلاقی، تعهد در بیان، رعایت امانت و پایبند بودن به منافع عمومی نظام، تحلیل درست حوادث سیاسی، کمک به تلطیف فضای جامعه در هنگام بروز بحران بخشی از بایدهای اخلاق رسانه‌ای است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار