به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی با بیان اینکه آمریکا حتی در میانه گفتگو‌های وین، از اعمال تحریم علیه ایران دست بر نمی‌دارد، نوشت: تشدید تحریم‌ها، نه تنها اهرم نمی‌سازد، بلکه در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی است.
کد خبر: ۴۹۳۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰ - 07December 2021

واکنش خطیب‌زاده به تحریم‌های جدید آمریکا در میانه مذاکرات وینبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا در توئیتی نوشت: حتی در میانه گفتگو‌های وین، آمریکا از اعمال تحریم علیه ایران دست بر نمی‌دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: واشنگتن قادر به درک این مسئله نیست که کارزار «شکست حداکثری» و «گشایش دیپلماتیک» نقیض هم هستند.

وی افزود: تشدید تحریم‌ها، نه تنها اهرم نمی‌سازد - بلکه در تضاد با جدیت و حسن نیت ادعایی است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (سه‌شنبه) هشت شخص حقیقی و چهار نهاد ایرانی را به بهانه‌های حقوق بشری در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

اعمال این تحریم‌ها در حالی صورت گرفته که از هفته گذشته دور جدید مذاکرات در وین بین ایران و گروه ۱+۴ به منظور رفع تحریم‌ها علیه ملت ایران کلید خورد و قرار است پنجشنبه این مذاکرات که بنا به خواست اروپایی‌ها برای مشورت با پایتختهایشان درباره دو پیشنهاد ایران متوقف شد، از سر گرفته شود.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها